Yamaha letos vyhrála znovu všechny tři tituly

Dvojice tovární Fiat Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi dnešním umístěním na stupních vítězů Velké ceny Portugalska zajistili japonské značce třetí trojí vítězství v kategorie jednotlivců, týmů a výrobců.
Yamaha letos vyhrála znovu všechny tři tituly

Jedinou změnou je titul v kategorii jednotlivců, kde po dvou letech vystřídal Valentina Rossiho jeho týmový kolega Jorge Lorenzo. Podobně tomu bylo také v dnešním závodu královské kubatury. Lorenzo jel ze začátku opatrně, ale postupně zvyšoval rychlost a nakonec se radoval z třetího vítězství v Estorilu. Portugalský okruh je jediným místem, kde Lorenzo vyhrál tři závody MotoGP.

„V zahřívacím kole jsme mohli vidět, že je tam ještě pár mokrých míst a věděl jsem, že ze začátku musím být opatrný,“ řekl po závodu viditelně spokojený Jorge Lorenzo. „Dobře jsem odstartoval a jel ve vedení, ale nakonec mě předjel Valentino a pak mi ujel. Měl lepší rychlost než já a nedokázal jsem s ním odjet. Postupně, jak dráha osychala jsem zrychloval, kolo po kole snižoval ztrátu a dokázal ho předjet.“

„V tomto bodu jsem se skutečně cítil dobře a jsem tak šťastný, že se mi v Estorilu podařilo vyhrát potřetí. Bylo to celkem dlouho od doby, kdy jsem vyhrál naposledy, ale můj pocit jistoty zůstal hodně vysoko a nedělal jsem si starosti. Věděl jsem, že bych mohl vyhrát tady na mé oblíbené dráze,“ řekl závěrem Lorenzo, který dnes spolu s Rossim zajistil Yamaze titul v Poháru konstruktérů.

Valentino Rossi na dráze v Estorilu znovu bodoval umístěním na stupních vítězů, ale na týmového kolegu Lorenza to dnes nebylo. Rossi byl dobrý na mokré dráze, kde si nastavení skutečně vypilovali ale jakmile závod v Portugalsku odstartovali na postupně osychajícím povrchu, bylo mu jasné, že pokud všem neujede hned na začátku, bude mít problémy. Ve Valencii Itala čeká poslední závod s Yamahou a i když je to pro něho těžká trať, rád by tam v sedle M1 naposledy vyhrál.

„Jak už jsem řekl včera, mokrý warm up a suchý závod je náročná věc!“ řekl Valentino Rossi. „Mám z toho to víkendu dobrý pocit a jsem spokojený s tím, jak dobře jsme na motorce zapracovali v mokrých podmínkách. Dnes ráno jsem byl v zahřívacím tréninku nejrychlejší a pokud by se jelo na mokru, mohl jsem být velmi konkurenceschopný.“

„Na suché dráze jsme začínali naslepo, takže jsem ze začátku párkrát zariskovat, protože nastavení bylo v pořádku, ale ne dostatečně, protože když se Jorge dostal do rytmu, byl rychlejší než já a já neměl žádnou možnost, jak s ním bojovat. Snažil jsem se ho udržet, ale byl příliš rychlý.“

„Každopádně je druhé místo velmi dobré pro mistrovství, protože jsem zpátky třetí a nejsem tak daleko od druhého Daniho Pedrosy. Jsem rád, že se nám podařilo zlepšit nastavení motocyklu, ale zatím ještě nejsme dostatečně silní, což se před Valencii pokusíme zlepšit vzhledem k poslednímu vítězství s Yamahou,“ řekl Rossi.


9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz
9. února | Takaaki Nakagami dnes slaví 27 let. odkaz
8. února | Petrucci dnes zajel rekordní kolo v Sepangu. odkaz
7. února | Jak se vzájemně znají Fabio Quartararo a Franco Morbidelli - video: odkaz
7. února | Pol Espargaro měl dnes v Sepangu velký pád, ale je v pořádku. odkaz