Yamaha Motor Co., Ltd potvrdila prodloužení smlouvy s Jorgem Lorenzem

Rodák z Mallorky bude v týmu Racing Factory Yamaha MotoGP Team hájit pro příští dva roky 2013 a 2014 prestiž značky se třemi ladičkami.
Yamaha Motor Co., Ltd potvrdila prodloužení smlouvy s Jorgem Lorenzem

Se spoustou top jezdců, jimž letos končí kontrakty, a s Caseyho oznámením o ukončení účinkování v MotoGP, se jako blesk rozšířila spekulace o možném přestupu Jorge Lorenza do týmu Repsol Honda. Dnes už víme, že to byla pouhá nepodložená fáma, kterou dnes ráno vyvrátila Yamaha. Oficiálně totiž potvrdila, že s Jorgem Lorenzem podepsala novou smlouvu platnou na dva následující roky.

Jorge Lorenzo se připojil k tovární Yamaze v roce 2008 jako úřadující mistr světa třídy do 250 ccm. Ve své první sezóně v MotoGP dosáhl čtvrtého místa a byl vyhlášen Nováčkem roku 2008. V následujícím roce 2009 se stal vicemistrem a v roce 2010 získal s Yamahou titul Mistra světa  MotoGP.  V roce 2011 obsadil v celkovém hodnocení druhé místo. Lorenzo vede v současné době hodnocení šampionátu s náskokem 20 bodů na Caseyho Stonera. V prvních pěti závodech letošní sezóny dosáhl již tří vítězství a ve zbývajících dvou závodech obsadil příčky stříbrné.

Jorge Lorenzo:

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem s Yamahou podepsal smlouvu na další dva roky. Yamaha projevila skutečně velkou snahu o to, abych zůstal v továrním týmu, a já bych za to chtěl všem zúčastněným velmi poděkovat. Už od roku 2008 se mnou v Yamaze zachází jako s členem rodiny a já práci s nimi miluji.  Mou nejvyšší prioritou vždy bylo zůstat tady, a tak jsem rád, že naše důležité jednání skončilo s tak pozitivním výsledkem. Teď se mohu plně soustředit na šampionát a těším se, že důvěru, kterou ve mě Yamaha má, splatím už tento víkend v Silverstone. A těším se, že společných vítězství bude mnohem více, protože mým snem je skutečně zůstat u Yamahy až do konce mé závodní kariéry. Touto smlouvou je sen blíž k tomu stát se realitou."

Lin Jarvis, ředitel Yamaha Motor Racing:

„Je to úžasná zpráva pro Yamahu a její tovární tým. Jorge je s námi od roku 2008 a v prvních čtyřech letech dosáhl vynikajících výsledků. Vrcholem je jeho vítězství v Mistrovství světa MotoGP 2010. V současnosti je Jorge ve vrcholné formě, vyhrál tři z pěti závodů GP, ve dvou byl druhý. Jorgeho prodloužení kontraktu umožňuje jak jemu, tak Yamaze soustředit se teď bez jakéhokoliv dalšího rozptylování stoprocentně na letošní šampionát. Nyní se můžeme plně koncentrovat i na naše společné budoucí plány posílené vítězným partnerstvím."


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.