11
Fotogalerie

Yamaha přišla o body kvůli neschváleným změnám pohonných jednotek

Yamaha provedla neschválené úpravy na pohonných jednotkách, kvůli čemuž přijde o body v poháru konstruktérů a soutěži týmů. Šampionátu jezdců se penalizace nedotkne.

Yamaha odhalila začátkem sezóny problémy s motory. Důvodem potíží měly být vadné ventily. Yamaha tedy požádala o možnost opravy v rámci bezpečnosti, což je jediný možný důvod, na základě něhož lze letos žádat o možnost opravy. Ostatní výrobci požadovali detailnější informace, takže Yamaha nakonec žádost stáhla.

Později se ovšem na základě vyšetřování zjistilo, že Yamaha nyní používá ventily, které jsou jiné než ty, které byly v kontrolní pohonné jednotce zjara. Yamaha tedy nakonec za nedovolenou technickou změnu dostala penalizaci. Hrozilo sice, že by mohli o body v šampionátu přijít i jezdci, ale to se nakonec nestalo. O body tedy nakonec přichází pouze Yamaha v poháru konstruktérů a také týmy Monster Energy Yamaha MotoGP a Petronas Yamaha SRT v soutěži týmů.

V poháru konstruktérů přišla Yamaha o 50 bodů, tým Monster Energy Yamaha MotoGP ztratil 20 bodů a tým Petronas Yamaha SRT přišel o 37 bodů v soutěži týmů.

Pořadí šampionátu – aktuální stav po penalizaci Yamahy

Pohár konstruktérů:
1 - Ducati - 171
2 - Suzuki - 163
3 - Yamaha - 158
4 - KTM - 143
5 - Honda - 117
6 - Aprilia - 36

Soutěž týmů MotoGP:
1 - Team Suzuki Ecstar - 242
2 - Petronas Yamaha SRT - 198
3 - Ducati Team - 180
4 - Red Bull KTM Factory Racing - 157
5 - Monster Energy Yamaha MotoGP - 156
6 - Pramac Racing - 128

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud