Yamaha přišla o body kvůli neschváleným změnám pohonných jednotek

Yamaha provedla neschválené úpravy na pohonných jednotkách, kvůli čemuž přijde o body v poháru konstruktérů a soutěži týmů. Šampionátu jezdců se penalizace nedotkne.

Yamaha odhalila začátkem sezóny problémy s motory. Důvodem potíží měly být vadné ventily. Yamaha tedy požádala o možnost opravy v rámci bezpečnosti, což je jediný možný důvod, na základě něhož lze letos žádat o možnost opravy. Ostatní výrobci požadovali detailnější informace, takže Yamaha nakonec žádost stáhla.

Později se ovšem na základě vyšetřování zjistilo, že Yamaha nyní používá ventily, které jsou jiné než ty, které byly v kontrolní pohonné jednotce zjara. Yamaha tedy nakonec za nedovolenou technickou změnu dostala penalizaci. Hrozilo sice, že by mohli o body v šampionátu přijít i jezdci, ale to se nakonec nestalo. O body tedy nakonec přichází pouze Yamaha v poháru konstruktérů a také týmy Monster Energy Yamaha MotoGP a Petronas Yamaha SRT v soutěži týmů.

V poháru konstruktérů přišla Yamaha o 50 bodů, tým Monster Energy Yamaha MotoGP ztratil 20 bodů a tým Petronas Yamaha SRT přišel o 37 bodů v soutěži týmů.

Pořadí šampionátu – aktuální stav po penalizaci Yamahy

Pohár konstruktérů:
1 - Ducati - 171
2 - Suzuki - 163
3 - Yamaha - 158
4 - KTM - 143
5 - Honda - 117
6 - Aprilia - 36

Soutěž týmů MotoGP:
1 - Team Suzuki Ecstar - 242
2 - Petronas Yamaha SRT - 198
3 - Ducati Team - 180
4 - Red Bull KTM Factory Racing - 157
5 - Monster Energy Yamaha MotoGP - 156
6 - Pramac Racing - 128

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz