Yamaha stáhla Viňalese z GP Rakouska

Yamaha dnes vydala prohlášení, v němž uvádí, že stahuje Viňalese z Velké ceny Rakouska, protože se jezdec při GP Štýrska dopustil nevysvětlitelného neregulérního jednání ohledně provozování motocyklu.

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP ve čtvrtek vydal oficiální prohlášení, ve kterém se píše, že se tým rozhodl nepustit Mavericka Viňalese do Velké ceny Rakouska. Dle hloubkové analýzy dat, kterou Yamaha provedla v předchozích dnech, se totiž zjistilo, že se Viňales během Velké ceny Štýrska dopustil neregulérního jednání ohledně provozování motocyklu.

Jezdcovo jednání mohlo potenciálně způsobit závažné poškození motoru a ohrozit tak bezpečnost nejen samotného Viňalese, ale i dalších jezdců MotoGP.

Viňales odejde od Yamahy už na konci roku 2021

Viňales odejde od Yamahy už na konci roku 2021

Pro závod v Rakousku, který se jede už o tomto víkendu, Yamaha nepovolá žádného náhradníka. Za tovární Yamahu tedy pojede pouze Fabio Quartararo. Co bude dál s Viňalesem, se teprve rozhodne na základě podrobné analýzy celé situace a po jednání s jezdcem samotným. Pokud se Viňalesovo jednání prokáže, může to ohrozit celou jeho další kariéru.

Zdroj: Yamaha, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře