Yamahy poslední dvě sezony v Motegi kralovaly

Fiat Yamaha odjíždí do země vycházejícího slunce s Jorgem Lorenzem bojujícím o první titul mistra světa a Valentinem Rossim, který je úřadujícím mistrem světa, ale v této fázi sezony bojuje se zraněním ramene.
Yamahy poslední dvě sezony v Motegi kralovaly

Začíná jít do tuhého, blíží se konec sezony a světový seriál silničních motocyklů míří do Japonska, rodné země Yamahy. Loni Jorge Lorenzo v Motegi vyhrál svou první Grand Prix sezony 2009, letos je situace naprosto jiná a Španěl na stejném okruhu bude bojovat o titul mistra světa.

Před Danim Pedrosou si Lorenzo drží náskok padesáti šesti bodů, ale před posledními pěti Grand Prix je mu jasné, že si nemůže dovolit žádnou chybu, pokud chce ve Valencii oslavit mistrovský titul.

„Motegi je domovem Yamahy a pokaždé jsem hrdý na to, že tam závodím,“ řekl Jorge Lorenzo. „V minulém roce jsem tam vyhrál svou první Grand Prix a to byl jeden z mých nejlepších okamžiků sezony. Motegi mám rád a myslím, že to pro nás bude úspěšné místo i letos.“

„Hlavním cílem je vrátit se zpět na stupně vítězů a pokračovat v zisku maximálního počtu bodů. Pokusíme se být rychlí už od pátku a zahájit tuto sérii tří Grand Prix jak nejlépe můžeme,“ uvedl jezdec Fiat Yamahy.

Valentino Rossi vyhrál poprvé závod v Motegi roku 2001, pak s Yamahou v roce 2008, kde také získal a oslavil svůj osmý titul mistra světa. V letošním roce, ale do Japonska nepřijíždí v nejlepší kondici, má problémy s ramenem a nadcházející víkend bude pro něho těžká zkušenost.

Ital si je vědom, že pravotočivý charakter okruhu v Motegi nebude nic jednoduchého, ale těší se na závody v Malajsii a Austrálii, kde jak doufá, to pro něho bude o něco snazší.

„V Aragonsku to byl těžký víkend, protože jsme nedokázali najít správné nastavení pro naši M1 a také proto, že jsem tam měl problémy s ramenem,“ uvedl k poslednímu závodnímu víkendu Valentino Rossi. „Nohu mám v této chvíli téměř ve stejném stavu jako předtím, dokonce jsem už začal znovu běhat, ale rameno je problém a je nám jasné, že se to nezmění do té doby než bude čas s tím něco pořádně udělat.“

„Na Motegi mám některé zvlášť hezké vzpomínky, zejména pak rok 2008, kdy jsem tam vyhrál titul, ale nyní očekávám víkend, který bude po fyzické stránce pro mě velmi těžký. Máme teď před sebou tři týdny a po tomto závodu je dvojice mých nejlepších okruhů, takže věřím v nějaké dobré výsledky. Uděláme, co bude v našich silách a uvidíme!“ řekl Rossi.