Yuki Takahashi byl rozhodnutím týmu překvapen

Japonec popírá, že na odvolání mělo vliv jeho zranění zad.
Klepněte pro větší obrázekYuki Takahshi, který jen před pár dny přišel o místo v týmu Scot Racing MotoGP, byl velmi zklamaný, když se dozvěděl o takovém rozhodnutí týmu a popřel, že by jeho odvolání mělo něco společného se zraněním zad.

Tým Scot Racing v prohlášení uvedl, že do konce sezony budou pokračovat s Gáborem Talmácsim. Maďarský jezdec se k týmu připojil před prvním volným tréninkem na Velkou cenu Katalánska a s náhradním motocyklem Takahashiho jel rovněž poslední závod v Assenu.

V týmovém prohlášení byl uveden jako hlavní důvod odchodu japonského závodníka nedostatek financí, ale psalo se tam rovněž, že k jeho odchodu také přispěla ta skutečnost, když si Takahashi obnovil zranění zad. Pro Takahashiho však něco takového bylo velkým překvapením, protože závodit v Laguně Seca byl připravený.

„Viděl jsem odvolání a byl ohledně této situace velmi smutný,“ uvedl Takahashi pro motogp.com. „Chtěl bych jezdit dál. Ale to je rozhodnutí týmu. Nedokážu teď k tomu cokoliv říct.“

„Nějací novináři řekli, že velký problém jsou moje záda, ale pro mě to problém není. Přirozeně problém se zády jsem měl. V Assenu jsem spadl a zranění se mi obnovilo, ale nyní jsem tady a to problém není,“ pokračoval Takahashi. „Teď mám čas, takže budu chodit na masáže, pracovat na fyzické kondici a doufat v návrat do MotoGP.“

Podle Dr. Costy z Mobilní kliniky, který zná své jezdce a jejich zranění nejvíc ze všech uvedl, že zranění zad Takahashiho nebylo natolik vážné, aby mu bránilo v závodění. „V Assenu jel Takahashi se zlomeným prstem a poslední nehoda jeho zranění zad nezhoršila,“ citovala Dr. Costu Gazzetta dello Sport.

„Má vyhřezlou plotýnku mezi pátým bederním obratlem a křížovou kostí, ale v Nizozemí dokázal jet po fyzioterapii a s léky proti zánětu. Sportovci se stejným problémem byli na Olympiádě,“ dodal Dr. Costa.


10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz