Z šesti letošních testů byl Rossi v pěti nejrychlejší

Jezdci Fiat Yamahy odjíždí z Kataru v dobré náladě, Valentino Rossi potvrdil velmi dobrou formu druhým místem a Jorge Lorenzo zajel přes zranění celkový šestý čas, což je určitě slibný výkon od dvojice továrního týmu japonského výrobce.

Valentino Rossi věnoval velkou část dne závodní přípravě, ale čas si také našel na test nové směsi pneumatiky, kterou do Kataru přivezl Bridgestone. Pozdě v noci ještě stačil zajet kompletní řadu dvaceti kol, což týmu pomůže při trénincích, když se tu v dubnu vrátí zpátky.

V předsezonní přípravě byl Valentino Rossi nejrychlejším mužem na dráze v pěti z celkem šesti případů, takže v boxech Yamahy určitě spokojenost.

„Dnes byl další dobrý den,“ řekl na úvod Valentino Rossi. „Nejvíc jsme se zaměřili na závodní přípravu a vypadá to, že jsme nyní pro první závod připraveni. Ke konci jsme zajeli dlouhé jízdy a získali dobré informace, které nám v závodu pomůžou.“

„Teď, když je testování u konce jsem velmi nadšený novou sezonou. V průběhu všech šesti testovacích dní jsme byli opravdu velmi silní a byli rychlí dokonce i tady, kde se nám v minulosti tolik nedařilo.“

„Doteď jsme testovali jen na dvou okruzích, takže budeme muset počkat až pojedeme na dalších, abychom plně porozuměli novému motocyklu, ale jsme v dobré formě. Ze své M1 mám skvělý pocit a už se těším na závodění!“ řekl před odjezdem domů Valentino Rossi.

Jorge Lorenzo dnes mimo jiné pracoval na nové elektronice a jejím nastavení. Horší bylo brzdění, protože zlomenina kosti v dlani pravé ruky stále bolí a zatím to není ideální. Do prvního závodu zbývají ještě tři týdny, takže do té doby bude Španěl po zdravotní stránce určitě mnohem lepší.

„Ruka byla v pořádku, možná jen o drobet horší než včera,“ přiznal Jorge Lorenzo, který je moc rád, že tento test nakonec absolvoval. „Samozřejmě, že není ve stavu v jakém byla před nehodou, ale to se dalo čekat! Je to pro mě těžké zejména v místech s intenzivním brzděním, ale věřím, že do prvního závodu se to o hodně zlepší.“

„Naše motorka je skvělá, Yamaha odvedla fantastickou práci, což můžete vidět na výrazných výkonech všech ostatních jezdců Yamahy. Udělali jsme tu spoustu práce a vyzkoušeli hodně věcí, takže doufejme, že nám to pomůže až se tu za tři týdny vrátíme zpátky. Já budu pokračovat na posílení zraněné ruky a do té doby už budu doufám v lepším stavu,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo.

17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz