Za volantem Fiesty RS Rossi nestačil jen na Loeba

Letošní ročník Monza Rally 2011 vyhrál osminásobný šampion světového seriálu WRC Sébastien Loeb s manželkou Séverine, která seděla na místě jeho navigátora. Druhé místo obsadil Valentino Rossi.

Na historické dráze italského okruhu včera odpoledne skončil dvaatřicátý ročník Monza Rally, kde závodili profesionálové světa čtyř kol, ale také jezdci z prostředí motocyklových závodů. Tuto skupinu velmi dobře reprezentoval Ital Valentino Rossi, pro něhož je rallye srdeční záležitostí.

Rossi závodil za volantem speciálu Ford Fiesta RS a navigátorem mu byl Carlo Cassina. Oba ve dvou etapách porazili mnohem zkušenější jezdce a na vítěznou posádku ztratili jen čtyřiadvacet sekund. Třetí v pořadí skončil jezdec seriálu 24 hodin Le Mans Dindo Capello.

Celkový vítěz Sébastien Loeb také vyhrál závěrečnou Master Show – Marco Simoncelli Trophy, což bylo ocenění, které věnovali vzpomínce na italského závodníka, který v Monze loni také závodil a letos tragicky zahynul při závodu MotoGP v Sepangu.

Bývalý manažer týmu Fiat Yamaha MotoGP Davide Brivio, byl navigátorem svému bratru Robertovi a tato dvojice obsadila celkové sedmé místo. Rossiho kamarád Alessio Salucci (Uccio) byl s Fiestou RS jednatřicátý, Andrea Dovizioso s Peugeotem 207 S2000 padesátý čtvrtý, Claudio Corti šedesátý a Andrea Iannone sedmdesátý.

5:39 | Michelin zůstane v MotoGP minimálně do roku 2023.
3:39 | Nakagami smetl Ponse: odkaz
3:01 | Lorenzův velký pád: odkaz
20. října | Přerušení bylo krátké, už se opět jede.
20. října | Po několika pádech byl trénink Moto2 přerušen kvůli stavu dráhy. Je potřeba vyčistit.