Začátkem roku 2020 vstoupí v platnost nová pravidla týkající se aerodynamiky

V polovině července zasedala Komise Grand Prix a upravila některá pravidla týkající se aerodynamických prvků. Pravidla vstoupí v platnost začátkem příštího roku.
Začátkem roku 2020 vstoupí v platnost nová pravidla týkající se aerodynamiky

Dne 15. července zasedala Komise Grand Prix ve složení Carmelo Ezpeleta (šéf Dorny), Paul Duparc (FIM), Hervé Poncharal (IRTA) a Takanao Tsubouchi.

Během zasedání se projednávaly změny týkající se technických předpisů – konktrétně aerodynamiky. Změny vstoupí v platnost začátkem roku 2020.

Po důkladných konzultacích se všemi výrobci z MotoGP Komise Grand Prix prozkoumala a aktualizovala všechny předpisy týkající se aerodynamických prvků. Nové předpisy mají za cíl objasnit nejasnosti v těch původních. 

Odvolací soud FIM zamítl protest proti aerodynamickému prvku Ducati

Odvolací soud FIM zamítl protest proti aerodynamickému prvku Ducati

Vzpomeňme si například na kontroverzní prvek na zadní kyvné vidlici u motocyklů Ducati, jehož legálnost se řešila po prvním závodě letošního roku. Od příštího roku už by k takovým nejasnostem docházet nemělo. Dle nových pravidel by mělo být zcela zřejmé, které prvky jsou legální a které nikoliv.

Přesné znění nových pravidel zatím nebylo zveřejněno, brzy by se mělo objevit na oficiálních stránkách FIM.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz