Začátkem roku 2020 vstoupí v platnost nová pravidla týkající se aerodynamiky

V polovině července zasedala Komise Grand Prix a upravila některá pravidla týkající se aerodynamických prvků. Pravidla vstoupí v platnost začátkem příštího roku.
Začátkem roku 2020 vstoupí v platnost nová pravidla týkající se aerodynamiky

Dne 15. července zasedala Komise Grand Prix ve složení Carmelo Ezpeleta (šéf Dorny), Paul Duparc (FIM), Hervé Poncharal (IRTA) a Takanao Tsubouchi.

Během zasedání se projednávaly změny týkající se technických předpisů – konktrétně aerodynamiky. Změny vstoupí v platnost začátkem roku 2020.

Po důkladných konzultacích se všemi výrobci z MotoGP Komise Grand Prix prozkoumala a aktualizovala všechny předpisy týkající se aerodynamických prvků. Nové předpisy mají za cíl objasnit nejasnosti v těch původních. 

Odvolací soud FIM zamítl protest proti aerodynamickému prvku Ducati

Odvolací soud FIM zamítl protest proti aerodynamickému prvku Ducati

Vzpomeňme si například na kontroverzní prvek na zadní kyvné vidlici u motocyklů Ducati, jehož legálnost se řešila po prvním závodě letošního roku. Od příštího roku už by k takovým nejasnostem docházet nemělo. Dle nových pravidel by mělo být zcela zřejmé, které prvky jsou legální a které nikoliv.

Přesné znění nových pravidel zatím nebylo zveřejněno, brzy by se mělo objevit na oficiálních stránkách FIM.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz