Začíná druhá polovina sezony a týmy si vybírají posily

U Suzuki možná příští rok pojede Alvaro Bautista.
Velká cena České republiky je díky své pozici v kalendáři závodů mistrovství světa silničních motocyklů každoročně místem, kde se rozhoduje o budoucnosti jezdců a složení týmů pro příští sezonu. Ne jinak tomu bude určitě i letos, protože pro sezonu 2010 se pravděpodobně chystá hned několik změn v jezdeckém obsazení.

Ve španělských médiích už nyní kolují ´zaručené´ informace o tom, jak to může v příštím roce vypadat. Alvaro Bautista letos bojuje v třídě do 250ccm o titul, ale je jasné, že tato sezona bude ve čtvrtlitrech jeho poslední, protože přestupuje do MotoGP.

Španělův zaměstnavatel v podobě Jorge Martineze konečně dostal možnost postavit třetí tým Aspar v královské kubatuře, když se nedávno dohodl na spolupráci s italskou Ducati a právě Bautista byl na pozici jezdce GP10 kandidátem číslo jedna. Ovšem Ducati není pravděpodobně z pohledu Bautisty příliš dobrým řešením jeho premiérového vstupu do MotoGP a je možné, že právě v Brně podepíše smlouvu s tovární Suzuki.

Suzuki se o Bautistu zajímala hned na začátku sezony, ale Španěl se tehdy nedokázal rozhodnou, protože se v té době ještě nevědělo jaké to bude se vstupem týmu Aspar do MotoGP. Navíc je Suzuki továrním týmem, který mu může mnohé nabídnout. U Suzuki nemají svůj satelitní tým, takže můžou angažovat do svých řad nováčka a to může Bautistovi vyhovovat.

Současná jezdecká dvojice Suzuki Loris Capirossi a Chris Vermeulen má smlouvu do konce sezony a nová krev v týmu by mohla přinést výsledky, které tak toužebně očekávají. V letošním roce se totiž ani jednomu z jezdců nepodařilo zajet na stupně vítězů a jejich výkony jsou daleko od očekávání potom, jak dobře se jim dařilo v předsezonních testech.

Otázka tedy zní, kdo z jezdců půjde do Asparova týmu. Na to má španělský tisk také odpověď. Má to být Hector Barbera, který letos závodí rovněž ve čtvrtlitrové kubatuře u týmu Pepe World a v této chvíli mu patří čtvrté místo v průběžném pořadí.

Celkem dost se také hovoří o možném přestupu do MotoGP v případě Hiroshi Aoyamy ze Scot Racingu. Japonec bojuje o mistrovský titul spolu s Bautistou a určitě by to nebyla špatná vstupenka do královské kubatury. Každopádně jediný z nováčků, kdo má nyní svou pozici jistou je Marco Simoncelli, který pojede v příštím roce u týmu MotoGP Fausta Gresiniho.

Na víkendovou Velkou cenu České republiky se tak můžeme těšit, protože nám nabídne určitě skvělé závodní momenty, ale také možná rozluští některé tajenky ohledně přestupu čtvrtlitrových jezdců do královské kubatury, což bude ještě hodně zajímavé.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

11:35 | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz