Zahřívací trénink 125ccm vyhrál Zarco, Kornfeil osmnáctý

V sobotu ráno zajel nejlepší čas zahřívacího tréninku nejnižší kubatury MS Francouz Johann Zarco z týmu Avant AirAsia Ajo, vítěz kvalifikace Španěl Viñales skončil sedmý a Jakub Kornfeil osmnáctý.
Zahřívací trénink 125ccm vyhrál Zarco, Kornfeil osmnáctý

Do závodu nenastoupí Nicolas Terol (Bankia Aspar), vedoucí muž šampionátu třídy do 125ccm. Španěl si pádem v tréninku zlomil kost v pravé dlani a zranění si ještě víc zhoršil dalším pádem v kvalifikaci, kde bylo podezření na poškození šlach. Terol už je zpátky v Barceloně a dnes ho čeká operace na klinice Dexeus.

Jakub Kornfeil přišel o sedmnáctou příčku těsně po skončení zahřívacího tréninku, protože se před něho stačil dostat Adrian Martin z Bankia Aspar.


Assen, Holandsko:

Stav: oblačno, neprší, suchá dráha
Teplota: 15°C
Vlhkost: 75%
Teplota povrchu: 17°C

TT Holandska, 125ccm – Warm Up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta
1 Johann ZARCO FRA Avant-AirAsia-Ajo Derbi 207.8 1'44.686
2 Sandro CORTESE GER Intact-Racing Team Germany Aprilia 204.4 1'44.809 0.123
3 Jonas FOLGER GER Red Bull Ajo MotorSport Aprilia 208.7 1'45.246 0.560
4 Danny KENT GBR Red Bull Ajo MotorSport Aprilia 208.1 1'45.294 0.608
5 Efren VAZQUEZ SPA Avant-AirAsia-Ajo Derbi 208.6 1'45.559 0.873
6 Sergio GADEA SPA Blusens by Paris Hilton Racing Aprilia 210.0 1'45.562 0.876
7 Maverick VIÑALES SPA Blusens by Paris Hilton Racing Aprilia 210.0 1'45.597 0.911
8 Hector FAUBEL SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia 206.9 1'45.794 1.108
9 Alberto MONCAYO SPA Andalucia Banca Civica Aprilia 208.3 1'45.998 1.312
10 Luis SALOM SPA RW Racing GP Aprilia 211.6 1'46.127 1.441
11 Alexis MASBOU FRA Caretta Technology KTM 205.5 1'46.479 1.793
12 Sturla FAGERHAUG NOR WTR-Ten10 Racing Aprilia 206.3 1'46.611 1.925
13 Danny WEBB GBR Mahindra Racing Mahindra 206.8 1'46.687 2.001
14 Marcel SCHROTTER GER Mahindra Racing Mahindra 206.9 1'46.790 2.104
15 Zulfahmi KHAIRUDDIN MAL Airasia-Sic-Ajo Derbi 207.1 1'46.816 2.130
16 Giulian PEDONE SWI Phonica Racing Aprilia 208.4 1'46.869 2.183
17 Adrian MARTIN SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia 207.3 1'47.009 2.323
18 Jakub KORNFEIL CZE Ongetta-Centro Seta Aprilia 208.4 1'47.114 2.428
19 Niklas AJO FIN TT Motion Events Racing Aprilia 202.1 1'47.173 2.487
20 Louis ROSSI FRA Matteoni Racing Aprilia 204.2 1'47.305 2.619
21 Harry STAFFORD GBR Ongetta-Centro Seta Aprilia 204.4 1'47.337 2.651
22 Jasper IWEMA NED Ongetta-Abbink Metaal Aprilia 213.7 1'47.379 2.693
23 Josep RODRIGUEZ SPA Andalucia Banca Civica Aprilia 206.1 1'47.621 2.935
24 Simone GROTZKYJ ITA Phonica Racing Aprilia 203.9 1'47.716 3.030
25 Luigi MORCIANO ITA Team Italia FMI Aprilia 202.0 1'47.832 3.146
26 Luca GRUENWALD GER Freudenberg Racing Team KTM 204.4 1'48.101 3.415
27 Peter SEBESTYEN HUN Caretta Technology KTM 202.9 1'48.231 3.545
28 Taylor MACKENZIE GBR Phonica Racing Aprilia 202.0 1'48.400 3.714
29 Bryan SCHOUTEN NED Dutch Racing Team Honda 198.9 1'48.850 4.164
30 Joan PERELLO SPA Matteoni Racing Aprilia 199.8 1'48.853 4.167
31 Alessandro TONUCCI ITA Team Italia FMI Aprilia 199.8 1'49.080 4.394
32 Ernst DUBBINK NED RV Racing Team Honda 202.7 1'49.664 4.978
33 Francesco MAURIELLO ITA WTR-Ten10 Racing Aprilia 204.3 1'49.704 5.018
34 Thomas VAN LEEUWEN NED RacingTeam Van Leeuwen Honda 199.6 1'49.817 5.131
35 Jerry VAN DE BUNT NED JerrysRacingTeam Honda 198.1 1'49.896 5.210

Nicolas TEROL SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia


16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00