Zajímavá čísla před Velkou cenou Německa

Honda získala v USA první vítězství po sérii osmnácti závodů.
Před velkou cenou Německa pro nás připravili jako obvykle na motogp.com několik zajímavých informací z pohledu statistika.

159 – pokud Valentino Rossi odstartuje do Velké ceny Německa bude to jeho 159 start v královské kubatuře bez jediného závodu, který by vynechal. V této chvíli má Rossi stejný počet startů v řadě jako Alex Barros, který startoval v královské kubatuře ve 158 závodech po sobě.

61 – toto číslo znamená celkový počet bodů, které si do této chvíle připsal na konto Marco Melandri s motocyklem ZX-RR. Je to o čtyři body víc než získal za celou minulou sezonu tovární jezdec Kawasaki John Hopkins.

18 – vítězstvím v Laguně Seca Dani Pedrosa ukončil řadu osmnácti závodů, kde nevyhrál nikdo na motocyklu japonské značky Honda. Naposledy pro Hondu získal vítězství opět Pedrosa v závodu Velké ceny Katalánska v roce 2008. Osmnáct závodů v řadě je v královské kubatuře pro Hondu nejdelší období bez vítězství od doby, kdy v roce 1982 znovu začali závodit v Grand Prix.

16 – Valentino Rossi se postavil na stupně vítězů v šestnácti případech ze sedmnácti závodů Grand Prix od doby, kdy v roce 2008 dojel na německém okruhu v Sachsenringu druhý. Jediným podnikem, kde se na stupně vítězů nepostavil byla letošní francouzská Velká cena v Le Mans, kde spadnul a závod dokončil na nebodovaném šestnáctém místě.

15 – v letošní sezoně španělští závodníci všech tří kubatur mistrovství světa startovali z prvního místa na startu v celkem patnácti případech. Žádný z těchto jezdců, ale po vítězství v kvalifikaci stejný úspěch nezopakoval v samotném závodu.

11- v den závodu Velké ceny Německa to bude přesně jedenácté výročí od úplně prvního podniku Grand Prix, který se konal v nově vybudovaném okruhu Sachsenring v roce 1998

3 – Sachsenring je jedním ze tří současných závodních okruhů v kalendáři mistrovství světa, kde Valentino Rossi nikdy nestartoval z první pozice na startovním roštu. Další dva jsou Laguna Seca v Americe a Misano v San Marinu.

3 – v třídě do 250ccm jsou jen tři jezdci, kteří do této chvíle dokázali bodovat ve všech sedmi závodech sezony. Hiroshi Aoyama, Hector Barbera a Raffaele De Rosa.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz