Zajímavá čísla před Velkou cenou Spojených států

Už ve 49 závodech GP královské kubatury nezvítězil Američan.
Před osmým podnikem sezony, který se jede první červencový víkend ve Spojených státech, připravili jako již tradičně na motogp.com několik zajímavostí z pohledu statistika.

99 – čtvrté místo Colina Edwardse v závodu holandské TT bylo celkem po devětadevadesáté, kdy si tento americký jezdec zajel pro bodované umístění ve své kariéře jezdce královské kubatury. Příště, když se umístí do patnáctého místa, bude v jednašedesátileté historii šampionátu teprve čtrnáctým jezdcem, který v závodech Grand Prix královské kubatury dosáhne milníku sta bodovaných závodů.

50 – druhé místo Jorge Lorenza v holandské TT bylo jeho padesátým umístěním na stupních vítězů v závodech Grand Prix. To znamená, že je dvaatřicátým jezdcem, kterému se podařilo tohoto milníku dosáhnout.

49 – Velká cena Nizozemí je v pořadí již devětačtyřicátým závodem královské kubatury, kde nevyhrál Američan. Naposledy se to podařilo před třemi lety Nicky Haydenovi v Laguně Seca.

Před 45 lety – v den závodu na okruhu v Laguna Seca to bude přesně pětačtyřicet let od doby, kdy v belgické Grand Prix v roce 1964 vyhrál závod čtvrtlitrové kubatury Mike Duff. Bylo to poprvé, kdy Kanaďan vyhrál Velkou cenu. Mike Duff ve své kariéře zvítězil ještě dvakrát a je stále jediným Kanaďanem, který vyhrál v závodu Grand Prix.

Před 27 lety – v den kvalifikace na Velkou cenu USA to bude přesně sedmadvacet let od prvního vítězství Freddie Spencera v závodu Grand Prinx, které získal 4. července 1982 ve Velké ceně Belgie na okruhu Spa-Francorchamps

19 – vítězství Valentina Rossiho v závodu Velké ceny Nizozemí znamenalo pro Yamahu jejich devatenácté vítězství v éře 800ccm motocyklů, která začala psát svou historii v roce 2007. V této době dosáhla stejného počtu vítězství také italská Ducati. Honda si připsala čtyři první místa a Suzuki jedno.

6 – po holandské TT je celkem šest jezdců královské kubatury, kteří dokázali bodovat ve všech sedmi závodech sezony. Casey Stoner, Colin Edwards, Marco Melandri, Chris Vermeulen, Randy De Puniet a Alex De Angelis.

3 – Laguna Seca patří v kalendáři mistrovství světa do skupiny závodních okruhů, kde Valentino Rossi v královské kubatuře nikdy nestartoval z první pozice na startovním roštu. Další je německý Sachsenring a Misano v San Marinu.


9:46 | Celestino Vietti měl dnes ráno velký pád. Po nehodě musel do zdravotního střediska. odkaz
15. září | Kaito Toba má po dnešní nehodě zlomenou lopatku. odkaz
15. září | Tom Booth-Amos má po dnešním pádu zlomeninu v pravé noze. odkaz
15. září | Ai Ogura také skončil ve zdravotním středisku na okruhu. odkaz
15. září | Tom Booth-Amos musel po nehodě v závodě do zdravotního střediska. odkaz