Zajímavosti před Misanem z pohledu statistika

Aprilia už má letos jisté vítězství v Poháru konstruktérů 125ccm.
Před třináctým podnikem sezony pod plným názvem - Gran Premio Cinzano di San Marino e della Riviera di Rimini – připravili na stránkách motogp.com opět několik zajímavostí z pohledu statistika.

24 – přesně v den závodu v Misanu oslaví maďarský závodník Imre Toth čtyřiadvacet let. Maďar závodí v třídě do 250ccm v týmu Toth Aprilia.

23 – mistr světa třídy 125ccm a současný jezdec čtvrtlitrové kubatury Thomas Lüthi oslaví v den závodu na okruhu v Misanu třiadvacet let. Švýcar závodí v barvách týmu Emmi-Caffe Latte.

20 – Colin Edwards si v Indianapolisu připsal body za páté místo a to znamená, že už v celkem dvaceti Grand Prix v řadě dojel na bodovaném umístění

17 – přesně v den závodu to bude sedmnáct let od doby, kdy v Jižní Africe Alessandro Gramigni získal v sezoně 1992 třetí místo v závodu 125ccm kubatury a stal se prvním jezdcem Aprilie, který získal titul mistra světa

12 – Pol Espargaro, jezdec motocyklu Derbi svým vítězstvím v závodu 125ccm kubatury v Indianapolisu ukončil Aprilii šňůru dvanácti vítězných závodů, což je pro italského výrobce vůbec nejdelší počet vítězství za sebou v třídě do 125ccm

12 – na okruhu v Misanu už pořádali dvanáct Velkých cen a ta zcela první tam byla v roce 1980. V deseti případech, kdy se v Misanu závodilo jeli závodníci v opačném směru a to až do roku 1993. V posledních dvou letech se totiž závodí po směru hodinových ručiček.

11 – celkem se uskutečnilo jedenáct podniků Grand Prix San Marina. Úplně první Velká cena San Marina se konala na okruhu v Imole roku 1981. Celkem Velkou cenu San Marina pořádaly tři okruhy: Imola dvakrát, v roce 1981 a 1983. Mugello čtyřikrát a to v roce 1982, 1884, 1991 a 1993. Misano v pěti příležitostech 1985, 1986, 1987, 2007 a 2008.

9 – celkem devět různých jezdců se v posledních třech závodech vystřídalo na stupních vítězů královské kubatury. Naposledy tato situace nastala v roce 1992, kdy se rovněž devět různých jezdců postavilo na stupně vítězů v Grand Prix Německa, Nizozemí a Maďarska.

9 – bodový zisk za druhé místo Bradleyho Smithe v Indianapolisu, zajistilo Aprilii již devátý titul v Poháru konstruktérů pro rok 2009

5 – v Indianapolisu se stal Nicky Hayden teprve pátým jezdcem, který si dokázal v sedle 800ccm Ducati dojet pro umístění na stupních vítězů. Zařadil se tak mezi jezdce jako Casey Stoner, Loris Capirossi, Toni Elías a Alex Barros.

2 – Misano je jedním ze dvou závodních okruhů v kalendáři mistrovství světa, kde Valentino Rossi nikdy nestartoval z první pozice startovního roštu královské kubatury. Tím dalším okruhem je Laguna Seca na západním pobřeží Spojených států.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz