Základem úspěchu bude bezvadný start

Karel Abraham si v první kvalifikaci sezony zajistil desátou pozici ve čtvrté řadě startovního roštu královské kubatury. Český jezdec startuje po boku dalších dvou jezdců prototypů Bautisty a Rossiho.
Základem úspěchu bude bezvadný start

Na nejrychlejšího Lorenza ztratil Abraham 1,564 sekundy, ale na šestý čas Doviziosa už ztrácí jen  0,34 sekundy. To je velmi pozitivní signál před nedělním závodem, do kterého ještě mají čas udělat poslední změny a vyzkoušet je ve dvacetiminutovém zahřívacím tréninku.

„Jak jsme včera přemýšleli nad úpravami, tak jsme je také dnes udělali,“ komentoval sobotní program v Kataru Karel Abraham. „Hlavně na předku, který byl nepříjemný. Docela dobře to fungovalo a byl jsem schopný okamžitě jezdit o vteřinu rychlejší časy, než jsem pravidelně jezdil. Bohužel tento problém nezmizel, jen se přeměnil a problém s přední částí zůstává.“

„Ke konci jsme dali měkčí zadní pneumatiku, na které jsem byl schopný jezdit rychlé časy pravidelně. Uvědomoval jsem si ale, že musím tlačit na pilu, abych si ještě zlepšil čas a v posledním kole se mi to vymstilo. Na předku mi to ujelo a spadl jsem. Celkově jsem ale spokojený. Pád mě netrápí, ale musíme na závod všechno opravdu pořádně vychytat, abychom měli jistotu a zbytečně neriskovali,“ dodal Abraham.

„Jsme docela spokojení,“ pokračoval šéfmechanik Marco Grana. „Včerejší problémy jsme tak z osmdesáti procent vyřešili a víme, že se ještě můžeme zlepšit. Důležité je, že Kája dokáže zajíždět svoje rychlé časy stabilně a výsledek kvalifikace není jen jedno náhodně rychlé kolo. Teď nás ještě čeká zlepšit změny, které jsme tu od pátku udělali. Když se zítra podaří dobře odstartovat, věřím, že to může být povedený závod.“


18:38 | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.