Zarco na konci roku opustí tým Pramac Racing a zamíří k LCR - AKTUALIZOVÁNO

Zarco na konci roku opustí tým Pramac Racing a zamíří k LCR - AKTUALIZOVÁNO

Tým Pramac Racing včera oficiálně potvrdil, že Johann Zarco od nich na konci letošní sezóny odejde. Sám Zarco pak ještě během neděle sdělil, že pojede u týmu LCR Honda.

Aktualizace: Tým LCR Honda v úterý oficiálně potvrdil, že Zarco bude od příštího roku jezdit v jejich týmu. Podepsali smlouvu na dva roky.

Pramac Racing včera vydal oficiální tiskovou zprávu, v níž oznámil, že se na konci letošního roku rozloučí s Johannem Zarcem, který pro ně jezdí od roku 2021. O něco málo později sám Johann Zarco v rozhovoru pro Canal+ oznámil, že v příštích dvou letech bude jezdit u týmu LCR Honda. Zarco už se u týmu LCR Honda na chvíli objevil v roce 2019, kdy ve třech závodech nahradil zraněného Nakagamiho.

„Jsem u Ducati čtyři roky, z toho tři v týmu Pramac, a jsem velmi spokojený s tím, co jsme společně vybudovali a dosáhli,“ sdělil Zarco prostřednictvím tiskové zprávy týmu Pramac Racing. „V roce 2021 jsem dokončil mistrovství světa na pátém místě a byl to můj nejlepší výsledek v MotoGP, ale mým cílem je být letos ještě lepší. Na konci této sezóny budu jistě odjíždět s úsměvem, protože tento tým a Ducati mi toho hodně dávají a společně bojujeme o opravdu důležité věci. Příští rok budu čelit nové výzvě, ale nyní chci tento šampionát zakončit se svým týmem tím nejlepším možným způsobem. Děkuji celému svému týmu, Ducati a všem lidem, kteří se mnou spolupracovali v těchto společně strávených letech. Cílem zůstává zazpívat si Marseillaisu na nejvyšším stupínku společně s Paolem Campinotim,“ dodal Francouz.

Zdroj a foto: Pramac Racing

Doporučujeme

Články odjinud