Zatím není jisté, zda Capirossi v Aragónu pojede

Ital absolvoval v pondělí odpoledne úspěšnou operaci pravé ruky, kterou si zranil při nehodě v úvodním kole závodu královské kubatury v San Marinu.

Během devadesáti minut Italovi obnovili zlomenou kost v malíčku a ve stejném místě mu spojili přetrženou šlachu. Operaci provedl v San Marinu doktor Oliviero Soragni a Capirossi je nyní zpátky v Monte Carlu, kde bude pokračovat v domácí léčbě.

„Operace dopadla dobře a jsem velmi spokojen s tím, co mi po zákroku Dr.Soragni řekl. Dr.Costa byl operaci rovněž přítomen, takže ví jak bude probíhat léčba a pomůže mi se správně rozhodnout, kdy můžu znovu jezdit.“

„Kost byla zrekonstruovaná a bylo mi řečeno, že se mi vrátí plná pohyblivost, což je skvělá zpráva, ale nyní mám prst imobilizovaný, abych nezpůsobil poškození vynikající práce, kterou chirurg odvedl.“

Jezdec továrního týmu Suzuki věří, že zranění prstu nebude pro něho znamenat trvalé následky a časem dojde k jeho plnému uzdravení. Nicméně dosud není zcela jisté, zda Capirossi nastoupí do třináctého kola šampionátu, které je na programu už příští týden v Aragónu.

„I když mě to bolí, tak to není nic ve srovnání s tím, co se stalo poslední neděli v Misanu a ještě jednou bych chtěl projevit soustrast Tomizawově rodině v čase jejich hlubokého smutku,“ řekl Capirossi.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.