Závěr letošní sezóny je v ohrožení

Vzhledem k sílící epidemii koronaviru v Evropě se stále častěji objevuje otázka, zda bude možné letošní sezónu MotoGP dokončit podle plánu.

Minulý týden během GP Teruelu Carmelo Ezpeleta (šéf Dorny) ujišťoval, že se poslední závody odjedou podle plánu. 

„V tuto chvíli se nic nemění, stav nouze ve Španělsku v zásadě nemá vliv na naši situaci,“ sdělil Ezpeleta minulý týden. „Pracujeme během závodu, takže pokud jsou v platnosti omezení pohybu po dvaadvacáté hodině, tak to nás nijak neovlivní. V tuto chvíli tedy můžeme pokračovat. V každém případě jsme v úzkém kontaktu s příslušnými úřady a nyní nemáme informace, které by naznačovaly změnu,“ řekl dále.

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Nicméně to, co platilo minulý týden, už může být jinak. Epidemie koronaviru v Evropě totiž nadále zesiluje a jednotlivé státy přitvrzují opatření. Co se týče španělské Valencie, kde by se mělo jet už příští týden, tam hrozí možná komplikace v případě, že by došlo k uzavření hranic jednotlivých regionů. V tuto chvíli to ovšem nevypadá, že by závody ve Valencii měly být zrušeny.

S portugalskou Velkou cenou to však je horší. Dle serveru GPOne.com portugalská vláda dokonce reálně uvažuje o jejím zrušení. Jedním z důvodů, proč portugalská vláda o zrušení závodu MotoGP uvažuje, je fakt, že po závodě F1 v Portugalsku mělo hned 14 členů týmů pozitivní test na koronavirus.

AKTUALIZACE: Dle nejnovějších zpráv by se GP Portugalska měla jet, ale oproti původním plánům to nakonec bude zcela bez diváků.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz