Ve středu skončil třídenní test nové kubatury Moto2, v kterém si jezdci poprvé vyzkoušeli oficiální pohonné jednotky Honda. Poslední den silně ovlivnilo počasí, takže během středy několik jezdců na dráhu vůbec nevyjelo.
V prvním oficiálním testu tříd Moto2 a 125ccm zajel vůbec nejrychlejší čas Julián Simón z týmu Mapfre Aspar, hned za ním se umístil Američan v barvách Jack&Jones-Banderas Kenny Noyes a třetí příčka patřila Tonimu Elíasovi z Gresiniho týmu Moto2.
Z českých jezdců si velmi dobře vedl dvanáctý Karel Abraham z Cardion AB Motoracing. V případě Lukáše Peška se jednalo o vůbec první zkušenost v sedle Moriwaki a z Valencie odjíždí s třiatřicátým časem na kolo.
Test Moto2 - Valencie, nejlepší čas 1. až 3. března 2010:
P. |
Jezdec |
Země |
Tým |
Motocykl |
Čas |
1. |
Julian Simon |
SPA |
Mapfre Aspar Team |
RSV |
01:37,156 |
2. |
Kenny Noyes |
USA |
Jack&Jones-Banderas |
Promoharis |
01:37,371 |
3. |
Toni Elías |
SPA |
Gresini Racing |
Moriwaki |
01:37,530 |
4. |
Claudio Corti |
ITA |
Forward Racing |
Suter |
01:37,579 |
5. |
Yuki Takahashi |
JAP |
Tech 3 Racing |
Tech 3 |
01:37,635 |
6. |
Alex De Angelis |
SMA |
Scot Racing Team |
Scot |
01:37,687 |
7. |
Vladimir Ivanov |
RUS |
Gresini Racing |
Moriwaki |
01:38,040 |
8. |
Thomas Lüthi |
SUI |
Interwetten Moriwaki |
Moriwaki |
01:38,056 |
9. |
Yonny Hernandez |
COL |
Blusens-STX |
BQR-M2 |
01:38,144 |
10. |
Fonsi Nieto |
SPA |
G22 HolydayGym |
Moriwaki |
01:38,151 |
11. |
Valentin Debise |
FRA |
WTR San Marino Team |
ADV |
01:38,190 |
12. |
Karel Abraham |
CZE |
Cardion AB Motoracing |
RSV |
01:38,260 |
13. |
Jules Cluzel |
FRA |
Forward Racing |
Suter |
01:38,301 |
14. |
Raffaele De Rosa |
ITA |
Tech 3 Racing |
Tech 3 |
01:38,426 |
15. |
Sergio Gadea |
SPA |
Pons Racing |
Pons Kalex |
01:38,456 |
16. |
Axel Pons |
SPA |
Pons Racing |
Pons Kalex |
01:38,459 |
17. |
Gabor Talmacsi |
HUN |
Speed Up |
Speed Up |
01:38,512 |
18. |
Anthony West |
AUS |
MZ Racing Team |
MZ |
01:38,523 |
19. |
Alex Baldolini |
ITA |
Caretta Technology Race |
I.C.P. |
01:38,542 |
20. |
Mike Di Meglio |
FRA |
Mapfre Aspar Team |
RSV |
01:38,572 |
21. |
Niccolo Canepa |
ITA |
Scot Racing Team |
Scot |
01:38,671 |
22. |
Shoya Tomizawa |
JAP |
Technomag-CIP |
Suter |
01:38,681 |
23. |
Arne Tode |
GER |
Racing Team Germany |
Suter |
01:38,783 |
24. |
Stefan Bradl |
GER |
Viessmann Kiefer Racing |
Suter |
01:38,893 |
25. |
Joan Olive |
SPA |
Jack&Jones-Banderas |
Promoharis |
01:38,940 |
26. |
Alex Debon |
SPA |
Aeroport Castello-AJO |
FTR |
01:38,977 |
27. |
Dominique Aegerter |
SUI |
Technomag-CIP |
Suter |
01:38,988 |
28. |
Scott Redding |
GBR |
Marc VDS Racing Team |
Suter |
01:39,198 |
29. |
Mashel Al Naimi |
QAT |
Blusens-STX |
BQR-M2 |
01:39,212 |
30. |
Robertino Pietri |
VNZ |
Italtrans S.T.R. |
Suter |
01:39,339 |
31. |
Mattia Pasini |
ITA |
JiR Moto2 |
TSR |
01:39,701 |
32. |
Andrea Iannone |
ITA |
Speed Up |
Speed Up |
01:39,999 |
33. |
Lukáš Pešek |
CZE |
Matteoni CP Racing |
Moriwaki |
01:40,254 |
34. |
Vincent Lonbois |
BEL |
Marc VDS Racing Team |
Suter |
01:40,525 |