Závod italské Grand Prix vyhrál v Mugellu Marc Márquez

Čtvrtý závod sezony třídy do 125ccm vyhrál v italském Mugellu Marc Márquez z Red Bull Ajo Motorsport po napínavé bitvě s druhým Nicolasem Terolem a třetím Polem Espargarem. Jakub Kornfeil obsadil sedmnáctou příčku.

Na startovním roštu nejnižší kubatury stál první Sandro Cortese z Avant Mitsubishi Ajo, druhý Pol Espargaró, jezdect týmu Tuenti Racing, třetí britský závodník Bancaja Aspar Bradley Smith a první řadu uzavřel jeho týmový kolega a vítěz zahřívacího tréninku Nicolas Terol.

Právě Nicolas Terol předvedl perfektní start a okamžitě převzal vedení závodního pole nejnižší kubatury. Po prvním kole bylo pořadí první Terol a druhý po těsném souboji se Sandro Cortesem, Pol Espargaró na Derbi. Cortese ale tento jejich vzájemný souboj neustál, havaroval a po návratu na trať se zařadil na poslední místo. Třetí Efrén Vázquez z Tuenti Racing, čtvrtý Marc Márquez a první pětku uzavíral Randy Krummenacher na Aprilii Stipa-Molenaar Racing GP. Český jezdec Jakub Kornfeil po startu z jednadvacáté pozice jel dvaadvacátý.

Dvojice jezdců Terol a Espargaró si od začátku budovala velký náskok na ostatní. Oba jeli jedno rychlé kolo za druhým a v pátém kole po startu už třetí Marc Márquez na ně ztrácel téměř tři sekundy. V nájezdu do šestého kola Espargaró na konci cílové rovinky předjel Nicolase Terola a převzal vedení závodu Velké ceny Itálie. Jejich vzájemné souboje pokračovaly i nadále a byly samozřejmě výrazným oživením dnešního prvního závodu v Mugellu.

Jenže v době těsně před polovinou závodu souboje vedoucí dvojici natolik zpomalily, že je dostihla dvojice závodníků Bradley Smith a Marc Márquez. Oba tito jezdci umazali třísekundový náskok a v devátém kole jim patřilo v pořadí první a druhé místo. Třetí jel Espargaró, čtvrtý Terol a pět sekund za ním pátý Randy Krummenacher. Švýcarský závodník bojoval o pátou příčku těsně s dvojicí závodníků Vázquezem a Rabatem z Blusen STX.

Přesně po deseti odjetých kolech, což dnes představovalo polovinu závodu třídy 125ccm, bylo pořadí první Márquez, druhý Espargaró, třetí Smith a čtvrtý Terol. Tato čtyřčlenná skupinka si na dráze v Mugellu nic nedarovala a jejich souboje byly někdy tak těsné, až se při jejich sledování tajil dech. Českému zástupci v týmu Racing Team Germany patřilo jednadvacáté místo. Jeho týmový kolega Koyama bojoval o body za osmé místo se Zarcem, Webbem a Folgerem.

Pět kol před koncem závodu jel ve vedení Bradle Smith, který se snažil co se dalo, aby si letos připsal své první vítězství, ale neměl to vůbec jednoduché, protože španělský trojblok za ním byl neuvěřitelně rychlý a každý z nich chtěl vyhrát také. Jakub Kornfeil v té době jel velmi rychlá kola na úrovni první desítky a díky tomu se posunul na osmnáctou příčku.

V nájezdu do předposledního kola otočil plynem Pol Espargaró a ze čtvrtého místa se na hlavní rovince dostal před všechny soupeře a převzal vedení závodu. Ovšem souboje byly tak těsné a napínavé, že zcela určitě můžeme tento závod zařadit mezi jedny z nejlepších, které jsme letos mělu tu čest vidět.

Bradley Smith byl velmi blízko možnosti zastavit nadvládu Španělů, ale to mu dnes nakonec nevyšlo. Cílem čtvrtého závodu sezony totiž projel jako první Marc Márquez, druhý byl Nicolas Terol a třetí Pol Espargaró. Čtvrtý Brit Smith zajel velmi dobrý závod, ale umístění na stupních vítězů dnes nezískal. Jakub Kornfeil skončil v Itálii těsně před bodovanými pozicemi sedmnáctý.

GP Itálie – 125ccm, závod:

P.

Jezdec Země Tým                                                            Motocykl
Čas/ztráta
1

Marc MARQUEZ SPA Red Bull Ajo Motorsport Derbi
39'53.153
2

Nicolas TEROL SPA Bancaja Aspar Team Aprilia
+0.039
3

Pol ESPARGARO SPA Tuenti Racing Derbi
+0.116
4

Bradley SMITH GBR Bancaja Aspar Team Aprilia
+0.161
5

Efren VAZQUEZ SPA Tuenti Racing Derbi
+10.281
6

Randy KRUMMENACHER SWI Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia
+10.364
7

Esteve RABAT SPA Blusens-STX Aprilia
+10.562
8

Tomoyoshi KOYAMA JPN Racing Team Germany Aprilia
+36.341
9

Johann ZARCO FRA WTR San Marino Team Aprilia
+36.411
10

Danny WEBB GBR Andalucia Cajasol Aprilia
+36.730
11

Jonas FOLGER GER Ongetta Team Aprilia
+36.775
12

Alexis MASBOU FRA Ongetta Team Aprilia
+45.871
13

Marcel SCHROTTER GER Interwetten Honda 125 Honda
+45.879
14

Jasper IWEMA NED CBC Corse Aprilia
+45.895
15

Simone GROTZKYJ ITA Fontana Racing Aprilia
+46.060
16

Riccardo MORETTI ITA Junior GP FMI Aprilia
+50.305
17

Jakub KORNFEIL CZE Racing Team Germany Aprilia
+50.789
18

Alessandro TONUCCI ITA Junior GP Racing Team FMI Aprilia
+53.145
19

Mattia TAROZZI ITA Faenza Racing Aprilia
+1'19.447
20

Armando PONTONE ITA Junior GP Racing Team FMI Aprilia
+1'19.541
21

Zulfahmi KHAIRUDDIN MAL AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia
+1'19.545
22

Michael VAN DER MARK NED Lambretta Reparto Corse Lambretta
+1'21.764

Závod nedokončil:Alberto MONCAYO SPA Andalucia Cajasol Aprilia
4 kolaLuigi MORCIANO ITA Junior GP Racing Team FMI Aprilia
4 kolaLouis ROSSI FRA CBC Corse Aprilia
6 kolSturla FAGERHAUG NOR AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia
8 kolSandro CORTESE GER Avant Mitsubishi Ajo Derbi
13 kolLorenzo SAVADORI ITA Matteoni CP Racing Aprilia
16 kolTommaso GABRIELLI ITA Racing Team Gabrielli Aprilia
17 kolMarco RAVAIOLI ITA Lambretta Reparto Corse Lambretta
17 kolLuca MARCONI ITA Ongetta Team Aprilia
19 kol

Nestartoval:Luis SALOM SPA Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia
0 kol
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře