Závod na jihu Španělska je pro Pedrosu šance změnit vše k lepšímu

Pocity u továrního týmu Hondy jsou rozdílné, protože Andrea Dovizioso přijíždí na okruh, který není jeho oblíbeným po velmi dobrém výsledku z Kataru a naopak Dani Pedrosa má Jerez sice rád, ale jeho výsledky zatím nejsou nejlepší.

Je ale začátek sezony, první závod v Kataru sezonu nedělá, ale může samozřejmě mnohé napovědět. Andrea Dovizioso se představil v tom nejlepším světle, protože hned v prvním podniku získal umístění na stupních vítězů, což je výkon, na který loni čekal až do závodu v Británii. Z toho důvodu je jeho cesta do Jerezu plná očekávání, i když to není dráha, kde by se mu v minulosti extra dařilo.

„Abych byl upřímný tak tato dráha nepatří mezi mé nejoblíbenější a je celkem pomalá, ale je tam neuvěřitelná atmosféra, protože jsou tam každým rokem tribuny a svahy plné diváků,“ uvedl Andrea Dovizioso před cestou na jih Španělska. „V minulosti jsem na této dráze neměl moc dobré výsledky, ale teď přijíždíme do Jerezu po důležitém výkonu v Kataru.“

„Mým cílem je udržet si současné tempo a stavět na něm v příštích několika závodech. Těším se rovněž na test, který bude následovat v pondělí den po závodu. V tomto roce nemáme moc příležitostí k testování, takže pondělí bude velmi důležité a my budeme intenzivně pracovat, abychom z toho vytěžili maximum,“ řekl Dovizioso.

Pro Daniho Pedrosu je závod v Jerezu jeho domácím podnikem a místem, kde by se rád pokusil o obrat k lepšímu. Bude mít k tomu příležitost, protože Honda mu připravila zásadní změny na podvozku jeho RC212V a v pondělí může v testování na jihu Španělska pokračovat.

„Jerez je pokaždé speciální závod pro všechny španělské jezdce a na tento víkend se těším,“ uvedl Dani Pedrosa. „Neměli jsme nejlepší začátek sezony v Kataru a v Japonsku jsme nemohli závodit kvůli problémům se sopkou, takže doufejme, že Jerez svou speciální atmosférou a charakteristickými rysy může být něco jiného.“

„Jsem odhodlaný od prvního tréninku učinit zlepšení - ne jako v Kataru, kde jsme válčili s problémy po celý víkend, ale docílit toho, že budeme schopni jet od začátku rychle. Rád bych se tady na motorce cítil mnohem pohodlněji a získal tu nějaký dobrý výsledek.“

„Naši soupeři jsou velmi silní a budou se snažit ze své převahy vytěžit maximum, takže musíme pracovat velmi tvrdě, abychom dosáhli jejich úrovně a dokázali s nimi bojovat od začátku až do konce závodu. V Jerezu vyzkoušíme nějaké změny na podvozku, takže jak doufám, motocykl už nebude tak neklidný,“ uvedl závěrem Dani Pedrosa.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.