Závod nejnižší kubatury v Assenu vyhrál Sergio Gadea

[TT Holandska - 125 ccm, závod] AKTUALIZOVÁNO

První závod nejnižší kubatury do 125ccm vyhrál jezdec Bancaja Aspar Sergio Gadea, druhý se umístil Nicolas Terol z Jack&Jones WRB (dodatečně penalizován 20s) a třetí Julian Simon z Bancaja Aspar. Po dojezdu do cíle byl vyšetřován incident v závěru závodu mezi Nicolasem Terolem a Julianem Simonem, který rozhodl o pořadí dnešního sedmého závodu sezony.

Po startu šel okamžitě do vedení Bradley Smith, ale když celé pole jezdců dokončilo první kolo bylo pořadí Nicolas Terol, Sergio Gadea a Andrea Iannone Iannone. Pro Danyho Webba z domácího týmu Degraaf Grand Prix závod skončil po pár zatáčkách, protože ho k zemi poslal Cameron Beaubier.

Po prvních pár kolech se vytvořila vedoucí pětičlenná skupinka, která viditelně ujížděla ostatním jezdcům a v které jeli první Andrea Iannone, Nicolas Terol, Julian Simon, Sergio Gadea a Bradley Smith. V době, kdy do koce zbývalo osmnáct kol závod skončil pro Sandro Cortese z Ajo Interwetten, který do dnešního závodu startoval z první pozice.

V první polovině závodu se český jezdec Matteoni Racing Lukáš Šembera pohyboval na šestnácté pozici, což je fantastický výkon, když vezmeme do úvahy jeho pozici na startu. Šembera si totiž ve včerejší kvalifikaci zajel až pro třicáté místo na startovním roštu. Přesně v polovině patřilo Lukáši Šemberovi už čtrnácté místo a dva body.

Bohužel v druhé polovině závodu začal Šembera postupně zpomalovat a tím pádem ztrácet získané pozice, aby v době kdy do konce závodu zbývaly čtyři kola figuroval už na devatenáctém místě, jen dvě pozice od dalšího českého jezdce Karla Peška jedoucího v tomto závodu na divokou kartu a nakonec skončil dvacátý.

V polovině závodu nejnižší kubatury se rozhořela bitva o vedoucí pozici, do které se zapojili tři jezdci: Julian Simon z Bancaja Aspar, Nicolas Terol z Jack&Jones WRB a Sergio Gadea z Bancaja Aspar. O něco vzadu, ale o nic méně tvrději válčili o čtvrtou pozici Andrea Iannone a Bradley Smith, kde to chvílemi pořádně jiskřilo a kde byl nakonec úspěšnější britský jezdec.

Když se závod přehoupl do své druhé poloviny bylo pořadí na prvních pěti místech stejné jak v první části závodu a od pátého do desátého místa bojovali o pozice v holandské TT jezdci v pořadí Stefan Bradl, Jonas Folger, Simone Corsi, Pol Espargaro a Marc Marquez.

Jezdci nejnižší kubatury si dneska to nejlepší nechali do posledního kola, kde proběhlo hned několik adrenalinových soubojů. Ten nejdůležitější v podání Juliana Simona a Nicolase Terola. Oba jezdci po manévru v nájezdu do zatáčky vyjeli z dráhy, čehož využil třetí v pořadí Sergio Gadea a dnešní závod na slavném okruhu v Assenu vyhrál.

AKTUALIZOVÁNO:

Nicolas Terol z týmu Jack&Jones WRB byl vedením závodu dodatečně penalizován 20s za zkrácení průjezdu zatáčkou. Z toho důvodu v pořadí klesl na páté místo a všechny pozice na stupních vítězů tak patřily jezdcům týmu Bancaja Aspar. První Sergio Gadea, druhý Julian Simon a třetí Bradley Smith.

TT Holandska - 125 ccm, závod (Pořadí před penalizací Nicolase Terola)