Závod nejnižší kubatury vyhrál Nicolas Terol, Kornfeil třináctý

Závod třídy do 125ccm vyhrál španělský závodník Nicolas Terol, druhé místo obsadil Němec Sandro Cortese a třetí projel cílem Francouz Johann Zarco po velmi těsném souboji s Maverickem Vinalesem.

Poslední závod portugalského víkendu patřil jezdcům nejnižší kubatury do 125ccm. Z první řady vyrazila trojice závodníků v podobě Nicolase Terola z Bankia Aspar, druhého Sandra Corteseho v barvách týmu Intact-Racing Team Germany a třetího Miguela Oliveira, domácího závodníka týmu Andalucia Banca Civica, který v sobotní kvalifikaci předvedl parádní výkon. Český závodník týmu Ongetta Centro Seta Jakub Kornfeil, byl na startovním roštu šestnáctý.

Po startu si stejně, jako v předchozích dvou závodech udržel vedoucí pozici jezdec startující z pole position. V případě nejnižší kubatury to byl Nicolas Terol, za ním jel na druhém místě Sandro Cortese, třetí domácí borec Miguel Oliveira, čtvrtý Luis Salom a první pětku uzavíral Jonas Folger. Jakub Kornfeil v té době závodil na jednadvacátém místě, takže start neproběhl ke spokojenosti českého závodníka.

V pátém kole závodu se na třetího Portugalce Oliveira dotáhl Héctor Faubel z Bankia Aspar. Španěl přestoupil mezi jezdce 125ccm kubatury z Moto2 a s cílem vyhrát titul. Nicméně se mu nijak zvlášť v posledních dvou závodech nedařilo na rozdíl od jeho kolegy Nicolase Terola, který si v šestém kole závodu najel náskok přes pět sekund. Ve stejném kole zajel také Jakub Kornfeil své nejrychlejší kolo a pohyboval se na sedmnácté pozici ve skupince bojující o první bodované pozice.

V devátém kole se Héctor Faubel posunul na třetí příčku, protože Oliveira chyboval a propadl se na sedmé místo. Naopak český závodník Jakub Kornfeil získal umístění na čtrnáctém místě, ale s jedenáctisekundovou ztrátou na třináctého Khairuddina z AirAsia-Sic-Ajo.

V polovině závodu třídy do 125ccm byl ve vedení stále Nicolas Terol a jediné, co se v jeho případě změnilo byl náskok na druhého týmového kolegu Faubela, který představoval něco přes sedm sekund. Cortese zahájil druhou polovinu závodu třetí, za ním jel čtvrtý Viales a první pětku uzavíral Johann Zarco. Jakub Kornfeil jel sám na čtrnáctém místě a postupně stahoval náskok předním jedoucího Španěla Gadey, který představoval osm sekund.

V době, kdy do cíle zbývalo odjet devět kol, dokázal Němec Cortese otočit plynem a znovu předjet Faubela jedoucího na druhém místě, ale ten nechtěl přijít o dvacet bodů a tak se mezi oběma jezdci rozhořela pořádná bitva. Ve čtrnáctém kole už Kornfeil ztrácel na třináctou pozici kolem čtyř sekund a v sedmnáctém už Gadeu předjel.

Pět kol pět koncem už o druhou pozici bojovala trojice závodníků Sandro Cortese, Héctor Faubel a nově jezdec týmu Paris Hilton Maveric Viales. Jezdec Blusens Racing si s nikým nedělal velkou hlavu a s přehledem bojoval o druhou příčku. Samozřejmě zbývající dva si nic takového nechtěli nechat líbit a bitva o pozice se rozhořela naplno.

Nicméně opět se ukázalo, že ve vypjatých situacích Héctor Faubel prostě až příliš často chybuje a dnes se to opět potvrdilo, když tři kola před cílem vypadl z boje o pozice na stupních vítězů. Díky tomu se na druhé místo posunul Cortese a Viales bojoval o třetí příčku s jezdcem Air Asia Ajo Zarcem a tento souboj byl skutečně perlou dnešního závodu a v dobrém, na něho bude vzpomínat Zarco.

Závod v Estorilu naprosto s přehledem vyhrál Nicolas Terol, druhý projel cílem Sandro Cortese a třetí byl Francouz Johann Zarco, který o dvě tisíciny sekundy porazil Španěla Mavericka Vialese. Páté místo obsadil Jonas Folger. Jakub Kornfeil nakonec projel cílem třináctý a je velká škoda startu, který mu dnes nevyšel, jinak to mohlo být klidně ještě lepší.