Závod třídy do 125ccm vyhrál Simon, Smith má titul vicemistra

[GP Malajsie - 125ccm, závod]

Tak jak se v Austrálii rozhodlo o letošním mistru světa, dnešní závod třídy do 125ccm doplnil do tajenky jméno vicemistra této kubatury, kterým se stal britský jezdec Bradley Smith z Bancaja Aspar, který v závodu Velké ceny Malajsie obsadil druhou příčku. Vítězem se stal Julian Simon a třetí pozici obsadil Pol Espargaro z Derbi Racing.

Do závodu nejnižší kubatury odstartovala z první řady čtveřice jezdců Marc Marquez, Julian Simon, Bradley Smith a Sandro Cortese. Jezdec týmu Bancaja Aspar Julian Simon už má titul mistra světa jistý, ale v dnešním závodu to byl jeho kolega Bradley Smith, který si chtěl v šampionátu pojistit druhou příčku.

V prvním kole skončila po celkem nebezpečném pádu na zemi dvojice jezdců Stefan Bradl a Daniel Webb, ale v předu už v té době bojovala o vedení trojice závodníků Julian Simon, druhý jezdec Derbi Efren Vazquez a třetí Marc Marquez. Simon od začátku závodu nejnižší kubatury jednoznačně diktoval tempo a každým kolem se spolu se Smithem ostatním vzdalovali.

Velmi hezké souboje hodně na tělo předváděla skupina jezdců třetí Efren Vazquez, čtvrtý Sandro Cortese, pátý Marquez, šestý Folger a sedmý Simone Corsi. Tam se pozice střídaly snad po každé zatáčce, ale stupně vítězů byly pro všechny tyto jezdce velmi lákavé. Bohužel pro Němce Folgera všechny naděje skončily v polovině Velké ceny, když spadl. Závod pro poruchu na svém motocyklu KTM také nedokončil vítěz kvalifikace Marc Marquez.

V době, kdy se závod pomalu dostával do své druhé poloviny Bradley Smith dojel svého týmového kolegu Simona a v tomto bodu dnešního závodu začala bitva o první místo v předposledním podniku světového šampionátu. Jenže Julian Simon nic svému kolegovi nedaroval a Brit jen těžko hledal místo, kde by Španěla předjel.

Od poloviny závodu se začal výrazněji projevovat Nicolas Terol, jenž po startu figuroval až v druhé desítce, v šestnáctém kole už byl sedmý a o kolo později už šestý. V té době už jel také Bradley Smith před Simonem, ale dlouho mu to nevydrželo, protože byl v jedné ze zatáček trošku dlouhý a toho Julian Simon okamžitě využil a znovu se dostal do vedení.

V závěru závodu bojovali oba jezdci Bancaja Aspar o vítězství, ale Julian Simon dokázal, že si letošní titul opravdu zaslouží a britského jezdce před sebe nepustil. V závěru také z bodovaných pozic vypadl dnes velmi dobře jedoucí Efren Vazquez a Simone Corsi. Překvapením bylo šestnácté místo domácího jezdce Iliase Elly a pro velmi dobrý výsledek si také zajel český jezdec Jakub Kornfeil.