Závod v Malajsii vyhrál Maverick Viñales, Jakub Kornfeil osmý

O titulu není stále rozhodnuto, protože Nicolas Terol nezvládl závěr závodu a cílem projel až pátý. Vyhrál Viñales, druhý skončil Sandro Cortese a třetí Johann Zarco, který je stále ve hře o mistrovský titul.

Jezdci nejnižší kubatury předvedli na dráze okruhu Sepangu skutečně napínavou podívanou, skvělé závodění a protože Johann Zarco dojel před Terolem, o titulu rozhodne až poslední závod ve Valencii. Nyní dělí oba jezdce rovných dvacet bodů.

Po startu převzal vedení závodního pole Nicolas Terol (Bankia Aspar), těsně za ním vyrazil Němec Cortese (Intact-Racing Team Germany) a třetí Maverick Viñales (Blusens by Paris Hilton). Velmi dobrý startovní manévr předvedl Johann Zarco (Avant-AirAsia-Ajo), který musel po nepovedené kvalifikaci startovat patnáctý. Sedmičlennou skupinku bojující o pozice na stupních vítězů dále tvořili jezdci Héctor Faubel (Bankia Aspar), Efrén Vázquez (Avant-AirAsia-Ajo) a Jonas Folger (Red Bull AjoMotorSport).

Čech Jakub Kornfeil startoval jedenáctý, po startu se propadl na čtrnácté místo, ale snažil se a už ve třetím kole figuroval desátý, těsně za svým největším soupeřem v boji o pozice v celkovém hodnocení šampionátu, Britem Danny Kentem (Red Bull AjoMotorSport).

Od sedmého kola začal na vedoucí trojici ztrácet Vázquez a Folger, vedení převzal Viñales a v polovině závodu bylo pořadí: 1. Viñales, 2. Cortese, 3. Terol, 4. Zarco, 5. Faubel, 6. Vázquez, 7. Folger, 8. Kornfeil, 9. Moncayo a 10. Khairuddin. Pokud by stejné pořadí bylo i v cíli, Nicolas Terol může slavit titul mistra světa. Navíc Terolovi pomáhal jeho týmový kolega Faubel, který Zarca zdržoval soubojem o čtvrté místo.

Ve dvanáctém kole převzal Nicolas Terol opět vedení a okamžitě nastavil nejrychlejší kolo závodu. Za ním urputně bojovala dvojice Viñales s Cotesem, Johann Zarco jel čtvrtý a těsně za ním Héctor Faubel. Ve stejném okamžiku předjel domácí jezdec Khairuddin (AirAsia-Ajo) českého závodníka Jakuba Kornfeila, který se tak posunul na deváté místo. Těsně za ním jel Španěl Moncayo. Cílem závodu nakonec Kornfeil projel osmý.

Nicolas Terol měl v posledních kolech hodně problémů, aby se udržel v sedle motocyklu, čehož využili jeho soupeři a Španěla, který byl jen kousek od zisku titulu, porazili. Bojovalo se v každé zatáčce a sebemenší chyba znamenala prohru. Terol byl velmi blízko titulu, ale o ten bude muset bojovat ještě ve Valencii a i když má náskok v podobě dvaceti bodů, nic nemá jisté.