Závod v Mugellu se letos nepojede

Původně odložená GP Itálie se nakonec ruší úplně. Závod v Mugellu se tedy letos nepojede. Dnes to bylo oficiálně oznámeno.

Na nový kalendář pro letošní sezónu MotoGP se zatím stále čeká. Měl by být zveřejněn během tohoto týdne. Nyní už je ovšem jisté, že GP Itálie na okruhu v Mugellu jeho součástí nebude.

GP Itálie se měla jet v Mugellu během posledního květnového víkendu. Kvůli pandemii koronaviru byla nejprve odložena na neurčito. Dnes ovšem bylo vydáno oficiální oznámení ze strany FIM, Dorna Sport a IRTA, že italská Velká cena je pro letošní rok zrušena.

Další změny v kalendáři: Odkládají se i GP Itálie a GP Katalánska

Další změny v kalendáři: Odkládají se i GP Itálie a GP Katalánska

„Navzdory společnému úsilí o nalezení vhodného řešení nám nemožnost zorganizovat závod přístupný divákům a obtíže spojené s touto výjimečnou situací neumožňují najít nové datum pro Grand Prix Itálie,“ sdělil Paolo Poli (ředitel okruhu v Mugellu).

„S velkou lítostí oznamujeme zrušení závodu v Mugellu,“ řekl Carmelo Ezpeleta (šéf Dorny). „Bohužel jsme nenašli řešení logistických a provozních problémů, které vyplynuly z pandemie, navíc změny v kalendáři pro letošní sezónu nám neumožňují, abychom letos tento okruh navštívili,“ pokračoval Ezpeleta. „Jménem Dorny bych rád poděkoval fanouškům za pochopení a trpělivost, kterou projevili během čekání na zlepšení situace. Těšíme se, až se příští sezónu vrátíme do Mugella,“ dodal Ezpeleta.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz