Závod v Mugellu se letos nepojede

Původně odložená GP Itálie se nakonec ruší úplně. Závod v Mugellu se tedy letos nepojede. Dnes to bylo oficiálně oznámeno.

Na nový kalendář pro letošní sezónu MotoGP se zatím stále čeká. Měl by být zveřejněn během tohoto týdne. Nyní už je ovšem jisté, že GP Itálie na okruhu v Mugellu jeho součástí nebude.

GP Itálie se měla jet v Mugellu během posledního květnového víkendu. Kvůli pandemii koronaviru byla nejprve odložena na neurčito. Dnes ovšem bylo vydáno oficiální oznámení ze strany FIM, Dorna Sport a IRTA, že italská Velká cena je pro letošní rok zrušena.

Další změny v kalendáři: Odkládají se i GP Itálie a GP Katalánska

Další změny v kalendáři: Odkládají se i GP Itálie a GP Katalánska

„Navzdory společnému úsilí o nalezení vhodného řešení nám nemožnost zorganizovat závod přístupný divákům a obtíže spojené s touto výjimečnou situací neumožňují najít nové datum pro Grand Prix Itálie,“ sdělil Paolo Poli (ředitel okruhu v Mugellu).

„S velkou lítostí oznamujeme zrušení závodu v Mugellu,“ řekl Carmelo Ezpeleta (šéf Dorny). „Bohužel jsme nenašli řešení logistických a provozních problémů, které vyplynuly z pandemie, navíc změny v kalendáři pro letošní sezónu nám neumožňují, abychom letos tento okruh navštívili,“ pokračoval Ezpeleta. „Jménem Dorny bych rád poděkoval fanouškům za pochopení a trpělivost, kterou projevili během čekání na zlepšení situace. Těšíme se, až se příští sezónu vrátíme do Mugella,“ dodal Ezpeleta.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz