Závod vyhrál Maverick Viñales, šampionát Nicolas Terol

Poslední závod 125ccm kubatury vyhrál jezdec týmu Paris Hilton Maverick Viñales. Španěl Nicolas Terol projel cílem druhý a stal se posledním šampionem dvoudobé éry motocyklového MS. Kornfeil byl 24..

Po startu si první pozici udržel vítěz kvalifikace Danny Webb, jenž okamžitě nastavil nejrychlejší kolo a chtěl si vytvořit náskok na druhého Héctora Faubela. Třetí jel Jonas Folger, čtvrtý Aleix Masbou a první pětku uzavíral Maverick Viñales. Španěla přišla přímo na startovní rošt podpořit majitelka jeho týmu, Američanka Paris Hilton. Jakub Kornfeil po startu z 24. pozice figuroval v nájezdu do druhého kola devatenáctý a ve třetím už jel na bodech.

Hned v úvodu Johan Zarco prohrál souboj o titul s Nicolasem Terolem, protože neudržel svůj motocykl na dráze a spadl. V závodu již nepokračoval, takže Terol byl v tomto okamžiku jasným vítězem posledního ročníku dvoutaktních motocyklů. Francouz v celkovém hodnocení obsadí druhé místo a s titulem vicemistra světa přestoupí do kubatury šestistovek Moto2.

V šestém kole závodu vyjel mimo dráhu Jakub Kornfeil. Vrátil se sice zpátky, ale jel třicátý z obrovskou ztrátou na bodované pozice. Valencie prostě českému jezdci nesedí, protože pádů jsme v jeho podání zase během sezony tolik neviděli. Smůla.

V druhé polovině závodu začala bitva o pozice na stupních vítězů, ze které velmi rychle vypadl Sandro Cortese. Němec havaroval a o poslední stupně vítězů dvoutaktních stopětadvacítek bojovala trojice Španělů Nicolas Terol, Maverick Viñales a Héctor Faubel. V době, kdy do konce závodu zbývalo odjet devět kol, jely na prvních dvou místech oba stroje týmu Bankia Aspar.

Do cíle jim to ale nevydrželo, protože Maverick Viñales to nechtěl vzdát, oba jezdce Aspar týmu předjel a v devatenáctém kole závodu znovu převzal vedení. Druhý jel Faubel a třetí Terol. Šest sekund za Terolem byl čtvrtý Vázquez a první pětku uzavíral Folger. Jakub Kornfeil byl dvacátý šestý.

V závěru závodu už ke změně ve vedení nedošlo. Terol stačil předjet týmového kolegu Faubela a cílem projel druhý. Velmi dobrý výkon týmu Bankia Aspar potvrdil třetím místem v cíli Héctor Faubel. Čech Jakub Kornfeil v posledním závodu sezony nebodoval a letošní ročník ukončil na celkovém dvanáctém místě.

Konečné pořadí MS 125ccm: 1. Nicolas Terol (Bankia Aspar), 2. Johann Zarco (Avant-AirAsia-Ajo), 3. Maverick Viñales (Blusens by Paris Hilton) ... 12. Jakub Kornfeil (Ongetta Centro Seta)