Závodní víkend v San Marinu otevřel nejlepším časem Nicolas Terol

Na okruhu v Misanu byl v prvním volném tréninku nejnižší kubatury nejrychlejší Nicolas Terol před Marce Marquezem a Polem Espargarem.

Vítěz posledních dvou závodů Terol byl nejrychlejší většinu volného tréninku a nejbližšími soupeři mu byli jezdci, s kterými figuruje na čele klasifikace šampionátu. První trojice bojuje o titul a dělí ji jen pět bodů.

Marquez, jenž šampionát vede, ale ztrácel v pátek v Misanu na Terola čtvrt sekundy, ovšem podobný náskok měl on sám před třetím Espargarem. Čtvrtý skončil Efren Vazquez, jehož na konci tréninku zdržely technické problémy.

Jakub Kornfeil zajel na úvod v Misanu 25. čas.

GP San Marina - 125 ccm, 1. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Nicolas TEROL Bancaja Aspar Team Aprilia 1'44.229  
2 Marc MARQUEZ Red Bull Ajo Motorsport Derbi 1'44.481 0.252 
3 Pol ESPARGARO Tuenti Racing Derbi 1'44.706 0.477 
4 Efren VAZQUEZ Tuenti Racing Derbi 1'45.007 0.778 
5 Sandro CORTESE Avant Mitsubishi Ajo Derbi 1'45.089 0.860 
6 Esteve RABAT Blusens-STX Aprilia 1'45.430 1.201 
7 Bradley SMITH Bancaja Aspar Team Aprilia 1'45.438 1.209 
8 Tomoyoshi KOYAMA Racing Team Germany Aprilia 1'45.879 1.650 
9 Danny WEBB Andalucia Cajasol Aprilia 1'45.887 1.658 
10 Randy KRUMMENACHER Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 1'45.922 1.693 
11 Jonas FOLGER Ongetta Team Aprilia 1'45.998 1.769 
12 Luis SALOM Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 1'46.051 1.822 
13 Alberto MONCAYO Andalucia Cajasol Aprilia 1'46.239 2.010 
14 Marcel SCHROTTER Interwetten Honda 125 Honda 1'46.489 2.260 
15 Johann ZARCO WTR San Marino Team Aprilia 1'46.635 2.406 
16 Simone GROTZKYJ Fontana Racing Aprilia 1'46.635 2.406 
17 Jasper IWEMA CBC Corse Aprilia 1'46.774 2.545 
18 Adrian MARTIN Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 1'46.893 2.664 
19 Lorenzo SAVADORI Matteoni CP Racing Aprilia 1'47.094 2.865 
20 Alessandro TONUCCI Junior GP Racing Team FMI Aprilia 1'47.354 3.125 
21 Marco RAVAIOLI Lambretta Reparto Corse Lambretta 1'47.934 3.705 
22 Francesco MAURIELLO Team Semprucci Aprilia 1'48.239 4.010 
23 Armando PONTONE Junior GP FMI Aprilia 1'48.286 4.057 
24 Luca MARCONI Ongetta Team Aprilia 1'48.309 4.080 
25 Jakub KORNFEIL Racing Team Germany Aprilia 1'48.352 4.123 
26 Louis ROSSI CBC Corse Aprilia 1'48.386 4.157 
27 Alexis MASBOU Ongetta Team Aprilia 1'48.393 4.164 
28 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 1'48.803 4.574 
29 Giovanni BONATI Junior GP FMI Aprilia 1'49.427 5.198 
30 Tommaso GABRIELLI Racing Team Gabrielli Aprilia 1'49.428 5.199 
31 Joan PERELLO Lambretta Reparto Corse Lambretta 1'50.576 6.347 
  Sturla FAGERHAUG AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 1'56.025 11.796 
16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00