Závodníkům Ducati se podařily starty, Rossi přišel o čtvrté místo až v závěru

Valentino Rossi odjel prakticky celý závod na čtvrtém místě, ve finiši ho předjel Andrea Dovizioso. Také Nicky Hayden si oproti kvalifikaci polepšil a vešel se do první desítky.
Závodníkům Ducati se podařily starty, Rossi přišel o čtvrté místo až v závěru

Jezdci stáje Ducati Marlboro si ve Velké ceně Portugalska oproti svým kvalifikačním pozicím polepšili. Valentino Rossi dojel pátý, Nicky Hayden devátý.

Rossi předvedl skvělý start, z devátého místa se posunul na čtvrté. Až těsně před cílovou čárou ho předjel Andrea Dovizioso. "Až na toho Doviziosa to dnes šlo dobře. Andrea ale odjel strategicky perfektní závod. Myslím, že si se mnou trochu hrál. Věděl, že mě může na rovince předjet ještě před čárou. Jinak se přese mě dostat nemohl, protože jsem byl silný na brzdách. Tak mě nechal, abych odvodil celých osmadvacet kol a pak mě porazil o dvacet pět tisícin. Jinak jsme tým i já spokojeni. Byl to pěkný závod a momentálně je výsledek nejlepší, jaký můžeme udělat. Jel jsem konzistentně, prakticky se mi osmadvacetkrát podařilo zajet stejné kolo jako v kvalifikaci," pochvaloval si italský fenomén. "Jsem akorát trochu zklamaný, protože čtvrté místo mohlo být mým nejlepším výsledkem s Ducati."

Stav svého operovaného ramene považuje devítinásobný mistr světa za pozitivní. "Fyzicky se cítím dobře. Ztrácím jen patnáct procent své síly," přiznal a věří, že mezi závody v Le Mans a Katalánsku už budu stoprocentně v pořádku. "Na motorce je stále co dělat, ale spolupracujeme s techniky od Ducati. Vidím, že to, co dostávám od závodního oddělení, funguje. Bude to ještě chvíli trvat, ale postupujeme dopředu."

Hayden startoval dokonce až ze třináctého místa, ale také jemu se vstup do závodu vydařil. Postupně se dostal až na sedmé místo. "Už cestou na rošt jsem měl problémy s podřazováním. Uvažovali jsme o výměně motocyklu, ale nakonec bylo lepší zůstat na tomto stroji a nestartovat z boxů. Bylo to těžké na vjezdu do první zatáčky, kde mě pár závodníků předjelo," vysvětlil. "Pak mě ve třetí zatáčce trefil Spies a ztratil jsem kontakt s Aojamou a Crutchlowem."Právě za nimi dojel "Kentucky Kid" do cíle.

Technický ředitel Vittoriano Guareschi si pochvaloval, že ztráta na čelo se podařila zredukovat.

Zítra čeká jezdce MotoGP v Estorilu jednodenní test. "Doufám, že bude sucho. Uvidíme, jak to půjde. Nepředpokládáme, že bychom během sedmi hodin všechno vyřešili, ale chceme pokračovat v tom, co jsme začali," uvedl Rossi. Na test se těší i Hayden, který si rovněž přeje sucho. "Motorka byla na mokru skvělá, ale musíme ji zlepšit také na suchu," doda.


21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz