Zeelenberg: Rossi nyní Lorenza respektuje

Zeelenberg: Rossi nyní Lorenza respektuje

Ročník 2012 je za námi a mistrovství světa silničních motocyklů se připravuje na novou sezonu s několika novinkami.

Nejdiskutovanější je zatím návrat Valentina Rossiho do Yamahy a jeho spolupráce s Jorge Lorenzem pod jednou střechou. Tito dva se už v této stáji sešli v letech 2008 – 2010. V tu dobu vyhráli tři tituly (dva Rossi, jedn Lorenzo). Napětí, které v tu dobu u týmu panovalo, nakonec vyústilo v odchod Valentina do Ducati.

Kdo bude u týmu jedničkou, není jasné. Rossi si myslí, že jedničkou v týmu bude Lorenzo, který poslední dva roky kraloval třídě MotoGP. Ten se vrací k Yamaze, po dvou neúspěšných letech v sedle Ducati. Manažer Lorenzova týmu, Wilco Zeelenberg, k tomu dodává: „Máme úplně jiný motocykl než v roce 2010 a myslím si, že i atmosféra uvnitř týmu bude jiná. Poté co Jorge získal s Yamahou dva tituly, ho bude Rossi respektovat.

„Rossi dva roky bojoval s technikou a teď chce konkurenceschopný motocykl, je hladový po pořádném výsledku. Je mu jasné, že Jorge a Dani jsou velmi silní. Já si přesto myslím, že bude bojovat o stupně vítězů, i když nikdo neví, ani on sám, jak se na výsledcích podepíše jeho věk, i když 34 není tolik. Důležité bude i to, jak rychle získá důvěru v motocykl a jeho schopnosti. Bude to náročné, bude to boj, ale přesně to jsou závody.“

„Jorge Lorenzo je na vrcholu kariéry, otázkou zůstává, jak dlouho mu to vydrží. Valentino nám dokázal, že to může trvat léta. Od roku 2010 je na tom Lorenzo lépe jak fyzicky, tak i psychicky. Zlepšil starty a je daleko vyrovnanější po celou sezonu. Mezi charakteristické rysy Lorenza bych zařadil i analytickou zvědavost“, dodává Zeelenberg.

Oficiální návrat Rossiho na M1 při testech ve Valencii, sledoval Lorenzo v poklidu sedící na zdi pit line kousajíce jablko, zatímco dav fotografů a fanoušků obléhal garáž Yamahy. Uvidíme, kolik klidu mu zbude během sezony 2013, při obhajobě titulu s Rossim na stejném motocyklu v zádech.

Doporučujeme

Články odjinud