Zemřel Fausto Gresini

Bývalý motocyklový závodník a šéf týmu Gresini Racing – Fausto Gresini – zemřel. Prohrál boj s onemocněním Covid-19.
Zemřel Fausto Gresini

Fausto Gresini – bývalý motocyklový závodník, dvojnásobný šampion třídy 125 ccm, zakladatel a šéf týmu Gresini Racing – byl od konce roku 2020 hospitalizován v boloňské nemocnici kvůli onemocnění Covid-19. Gresini ležel na jednotce intenzivní péče a byl intubován. O něco později se jeho stav zlepšoval, takže se lékaři rozhodli jej probudit z umělého spánku.

Šéf týmu MotoGP Fausto Gresini zůstává hospitalizován po nákaze koronavirem

Šéf týmu MotoGP Fausto Gresini zůstává hospitalizován po nákaze koronavirem

Nicméně před několika dny došlo ke komplikacím, Gresiniho stav se opět hodně zhoršil a byl tak lékaři hodnocen jako kritický. Během včerejška se v zahraničních médiích šířily zprávy o tom, že Gresini zemřel. Ještě včera večer Gresiniho syn Lorenzo tyto informace vyvrátil s tím, že Fausto Gresini zůstává ve velmi kritickém stavu.

Nakonec však bohužel Fausto Gresini svůj boj o život prohrál. Bylo mu šedesát let. Tým Gresini Racing dnes dopoledne jeho smrt potvrdil.

Čest jeho památce.

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.