Zemřel Shoya Tomizawa

V neděli odpoledne zemřel na následky těžkého zranění japonský závodník Shoya Tomizawa, vítěz úvodního a zároveň premiérového podniku Moto2 v Kataru.

Tomizawa jel v osudný moment na čtvrtém místě závodu Velké ceny San Marina, ale spadl a za ním jedoucí Alex De Angelis ani Scott Redding už nedokázali zabránit tragédii, která na první pohled sice byla hrozná, ale nikoho by ani ve snu nenapadlo, že u japonského závodníka došlo k tak vážným zraněním.

Tomizawu převezli do nemocnice v italském Riccione, kde dvacet minut po čtrnácté hodině zemřel.

Japonského závodníka si pamatoval každý, protože to byl on, kdo letos vyhrál vůbec první závod nové střední kubatury v Kataru, jako jezdec týmu Technomag-CIP s motocyklem značky Suter.

Vítězství v Kataru nebyla náhoda, což potvrdil ziskem pole position v závodech na okruhu v Jerezu a Brně. Byl to věčně usměvavý a hlavně velmi talentovaný závodník. V průběžném hodnoceni kubatury Moto2 mu do osudné neděle v San Marinu patřila sedmá příčka.

Shoya Tomizawa dnes zemřel ve věku devatenácti let. Čest jeho památce.