Zimní testy MotoGP proběhnou za přísných bezpečnostních podmínek

Příští měsíc je na programu první zimní test MotoGP. Má se konat v Malajsii a kvůli pandemii koronaviru proběhne za velmi přísných bezpečnostních podmínek.

První zimní test MotoGP se má podle plánu konat v Malajsii ve dnech 19. až 21. února. Před tím je ještě na programu tzv. shakedown test (pro testovací jezdce a nováčky) ve dnech 14. až 16. února.

Vzhledem k přetrvávající pandemii nového typu koronaviru bude nutné uspořádat test za mimořádných bezpečnostních opatření, aby se co možná nejlépe zabránilo případnému šíření viru.

Plány Dorny na pořádání závodů MotoGP v roce 2021

Plány Dorny na pořádání závodů MotoGP v roce 2021

Dorna již nějakou dobu spolupracuje s malajskou vládou a okruhem v Sepangu na vytvoření přísného protokolu, jehož cílem je zabránit sedmidenní karanténě, která je v současnosti nutná pro osoby vstupující na území Malajsie.

V současné chvíli platí, že by všichni účastníci testu MotoGP měli podstoupit 48 hodin před odletem do Malajsie PCR test na koronavirus. Po příletu na letiště Kuala Lumpur by pak měli absolvovat další test a následně zůstat v izolaci do doby, než bude znám výsledek testu (to by mělo být do 24 hodin).

Jezdci a týmy si nebudou moci vybrat hotel. Všichni budou muset být ubytováni v hotelu v hotelu Sama Sama. Nikdo z účastníků nebude smět opustit hotel s výjimkou cesty na okruh a zpět.

Velmi podobně by měl probíhat i test v Kataru, který je naplánován na březen, pouze s tím rozdílem, že v Kataru si týmy a jezdci budou moci svobodně vybrat hotel.

V tuto chvíli je tedy jisté, že ani rok 2021 se neobejde bez omezení. Aktuálně to vypadá, že zimní testy a ani začátek sezóny v Kataru nejsou v ohrožení. Ohledně konání závodů v Argentině a v USA, kde by se mělo jet v dubnu, ovšem panuje nejistota.

Zdroj: gpone.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře