Zklamání u Ducati: Stoner měl technické problémy, Hayden daleko nedojel

Casey Stoner měl během závodu problémy s přední částí motocyklu a byl rád, že udržel alespoň pátou pozici, pro Nickyho Haydena skončil závod v Misanu už ve druhé zatáčce, kde narazil do Capirossiho.

Velká cena San Marina, která se jezdí na okruhu v Misanu, je pro tým Ducati Marlboro domácím závodem, ale italskému týmu příliš nevyšla. Casey Stoner dojel po problémech s přední částí stroje pátý, Nicky Hayden spadl po kolizi s Lorisem Capirossim již ve druhé zatáčce. Tyto problémy jsou však ve srovnání se zprávou o smrti Japonce Shoyi Tomizawy, který zemřel na následky havárie při závodě třídy Moto2, zcela vedlejší. 

Stoner byl z dnešního výkonu svého stroje zklamán. "Bylo to úplně jiné než při ranním warm-upu. Zkoušel jsem se držet Jorgeho, ale začal jsem dělat chyby, protože jsem měl problémy s přední částí. Bylo těžké vůbec dojet do cíle a držet pozici," popisoval Australan. "Vzhledem k tomu, co se dnes stalo, to není důležité. Jsem velmi smutný za Tomizawovu rodinu a všechny, kteří s ním pracovali. Je to opravdu hrozné. Byla radost sledovat ho, jak jezdí. Těšil jsem se, že ho čeká skvělá kariéra."

Haydenovi se v Misanu nikdy příliš nedařilo, bodoval tu pouze v roce 2007 třináctým místem. "Měl jsem celkem dobrý start a získal několik pozic, ale když jsem na výjezdu z druhé zatáčky přidával plyn a připravoval se na další zatáčku, dotkl jsem se Lorise, který zrovna trochu zavíral stopu. Omlouvám se mu, ale byl to závodní incident, který se může stát kdykoliv, pokud startujete zezadu," popisoval Američan nehodu, při které si po pádu poškodil páčku řazení. "Tohle všechno je ale bezvýznamné oproti tomu, co se stalo Tomizawovi. Jsem velmi smutný, ztratili jsme během dvou víkendů dva jezdce (před týdnem zahynul v Indianapolis při vloženém závodě třináctiletý americký talent Peter Lenz - pozn. red.). Myšlenkami jsem s jeho rodinou a týmem a myslím, že tato tragédie zasáhla celý padok. Ztratili jsme talentovaného kluka a skvělou osobnost. Měl jsem rád jeho styl, odhodlání a úsměv, který vždy měl."

12:20 | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
10:01 | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.