Zkrácený závod čtvrtlitrů na Phillip Islandu vyhrál Simoncelli

[GP Austrálie - 250ccm, závod]

Zkrácený závod čtvrtlitrové kubatury v Austrálii vyhrál Marco Simoncelli z Metis Gilery, druhý byl Hector Barbera z týmu Pepe World a třetí místo obsadil Raffaele De Rosa ze Scot Racingu. Český jezdec Karel Abraham z Cardion AB Motoracing obsadil šesté místo, což je jeho nejlepší umístění v třídě 250ccm vůbec.

Ve čtvrtlitrech je po Velké ceně Austrálie změna na vedoucích příčkách průběžného hodnocení. Hiroshi Ayoama sice v šampionátu stále vede, ale Alvaro Bautista o své druhé místo přišel a nejbližším soupeřem Japonce je tak nyní Ital Marco Simonceli.

Čtvrtlitry vyrazily do pětadvaceti kol závodu na Phillip Islandu patnáct minut po páté hodině ranní. Z první pozice odstartoval jezdec Scot Racingu Raffaele De Rosa a spolu s ním z první řady Ital Marco Simoncelli, vedoucí jezdec Hiroshi Aoyama a Španěl Alex Debon.

Po startu se okamžitě dostal do vedení Alex Debon, ale to si neudržel ani jedno kolo, protože v jedné ze zatáček byl dlouhý a po návratu na trať se zařadil až na konec startovního pole. V nájezdu do druhého kola bylo pořadí první Marco Simoncelli, druhý Hector Barbera, třetí Hector Faubel, čtvrtý Raffaele De Rosa a pátý Ratthapark Wilairot. Hiroshi Aoyama byl až na sedmém místě a Alvaro Bautista hned za ním osmý.

Španěl Bautista se ale postupně propracoval na vedoucí příčky a v polovině závodů už jel jezdec Mapfre Aspar na třetím místě za Hectorem Barberou a vedoucím Simoncellim.

Start se podařil českému jezdci Karlu Abrahamovi z Cardion AB Motoracing a hned několikrát a nakonec úspěšně si zabojoval proti Hondě vedoucího jezdce průběžného pořadí Hiroshi Aoyamy. V nájezdu do jedenáctého kola jel Karel Abraham na devátém místě, ale v těsném kontaktu s osmým Aoyamou a sedmým Di Megliem. Další český jezdec Lukáš Pešek z Auto Kelly-ČP jel dvanáctý. V době, kdy byl závod přerušen jel Pešek desátý, ale v konečném hodnocení byl nakonec dvanáctý, protože se počítala pozice z předchozího dokončeného kola.

V sedmém kole závodu na Phillip Islandu také skončil závod pro Mattia Pasiniho, kterého jeho Aprilie vystřelila ze sedla a ten přes řídítka spadl na asfalt, což byla pro Itala určitě bolestivá záležitost.

V patnáctém kole měla vedoucí skupina čtyř jezdců v podobě Marco Simoncelli, Hector Barbera, Alvaro Bautista a Raffaele De Rosa už solidní náskok, ale o tři kola později Alvaro Bautista spadl. Aprilii sice dostal zpátky na trať, ale zařadil se až na desáté místo, tři pozice za Japoncem Aoyamou.

V době, kdy do konce závodu zbývalo šest kol, zůstal na dráze ležet Roberto Locatelli z Metis Gilery, který předtím spadl a závod čtvrtlitrů byl okamžitě zastaven červenými vlajkami. Itala odnesli na nosítkách a pravděpodobně to vypadá na vážnější zranění. Pořadí na prvních třech místech bylo první Marco Simoncelli, druhý Hector Barbera a třetí Raffaele De Rosa a to také bylo konečným pořadím letošního podniku australské Grand Prix třídy do 250ccm.