Zkušenosti z MotoGP, velký bonus pro Espargara

Po roce v MotoGP se nyní Španěl Aleix Espargaró připravuje na premiérovou sezonu v Moto2, kde jak věří je pro něho mnohem větší prostor k tomu, aby realizoval svůj závodní potenciál.
Zkušenosti z MotoGP, velký bonus pro Espargara

Espargaró pro letošní ročník mistrovství světa podepsal smlouvu s týmem Pons Racing a v sedle jejich motocyklu Pons Kalex absolvoval začátkem týdne dvoudenní privátní test na okruhu Montmeló v Katalánsku.

To vše v rámci příprav na první oficiální test nižších kubatur ve Valencii, který začal právě dnes. „Jsem velmi spokojený. Pocit z motocyklu je jedinečný a po tak dlouhé době bez ježdění něco, co mi chybělo,“ řekl Espargaró. „Probíhalo to velmi dobře, vyzkoušeli jsme spoustu nových věcí a co je důležité, víme jakým směrem teď máme pracovat.“

„Zadní část motorky má velkou přilnavost, ale zatím nemám nejlepší kontakt s předkem, protože tam jsou určité vibrace. Musíme pokročit ve Valencii, Portugalsku a Jerezu. Devět dnů testování. Pokusíme se přijet do Kataru připraveni na sto pět procent,“ řekl bývalý jezdec Pramac Racingu.

Přestup z MotoGP do střední kubatury šestistovek Španěl vidí jako možnou výhodu. Zkušenosti, které získal v uplynulé sezoně, jako jezdec královské kubatury, má letos v plánu co nejlépe prodat. Nicméně také férově přiznal, že na svou misi v MotoGP ještě nebyl připravený.

„Pokaždé říkám, že když vás povolá tým jako Barcelona, nemůžete říct ne ani v případě, že ještě na to nejste připraveni,“ použil Espargaró přirovnání s top fotbalovým týmem Španělska. „To je přesně to, co se stalo mě. MotoGP jsem nemohl odmítnout a na rovinu, nebyl jsem na to připraven.“

„Myslím, že Moto2 je kubatura pro mě. Musím pokračovat dál v učení. Už jsem se dost naučil loni, to ano a z MotoGP si také přines některé velmi dobré zkušenosti. Teď musím bojovat tady a ukázat, že se dokážu vrátit zpět na nejvyšší úroveň.“

Vzorem je Espargarovi jeho zkušenější krajan Toni Elías. Ten na jeden rok MotoGP opustil, vyhrál titul v Moto2 a pro letošní ročník mistrovství světa je zpátky jezdcem královské kubatury. Samozřejmě je jasné, že tak jednoduché to zase nebude. „Hodně lidí tvrdí: ´Toni přestoupil do nižší kubatury a vyhrál,´ ale tak snadné to není,“ pokračoval Španěl.

„V motocyklovém světe ne vždy znamená, že dva plus dva jsou čtyři. Musíte mít na paměti, že je Toni skvělý jezdec, velmi technický a jeden z těch, kteří s Valentinem bojovali v posledním kole, což je něco, co většina tvrdit nemůže. Je jasné, že je příkladem hodným následování. Toniho úspěch byl skvělý a náš cíl je stejný,“ řekl závěrem Aleix Espargaró.


9:42 | Ačkoliv už se dnes objevilo několik dešťových kapek, zatím zůstává sucho. odkaz
9:21 | Už byla vyvěšena vlajka signalizující déšť. odkaz
9:16 | Dnešní den začal v Le Mans na suchém povrchu, ale už se začínají objevovat nějaké kapky.
13:52 | Před posledním tréninkem třídy MotoGP začalo v Le Mans opět pršet. Na podmínky na dráze doplatil Márquez, který hne… odkaz
11:36 | Dimas Ekky Pratama měl ve třetím tréninku dost dramatický pád. Jezdec je naštěstí v pořádku. odkaz