Zlepšení Yamahy zůstává záhadou

Zlepšení Yamahy zůstává záhadou

V Thajsku se jezdcům Yamahy dařilo výrazně lépe než v předchozích závodech. Jezdci a ani jiní členové týmu si však toto zlepšení zatím nedovedou vysvětlit.

V posledních závodech se Yamaze nedařilo, obzvlášť v Aragonii se jezdci hodně trápili. Oba jezdci tovární Yamahy tehdy museli do první kvalifikace. Maverick Viňales do druhé části postoupil, Valentino Rossi nikoliv, kvalifikoval se až jako osmnáctý.

Závodní víkend v Thajsku ovšem přinesl výraznou změnu. Zatím sice stále platí, že se letos ani jeden z jezdců Yamahy nedostal po závodě na stupínek nejvyšší, nicméně zlepšení oproti předchozím závodům zde bylo opravdu patrné. Viňales byl nejrychlejším mužem prvního tréninku a Rossi byl hned druhý, v kvalifikaci obsadil Viňales čtvrté místo a Rossi druhé. V samotném závodě dorazil Viňales do cíle jako třetí a Rossi byl čtvrtý.

Jezdci Yamahy jsou tedy po závodě v Thajsku optimističtí, nicméně nedovedou přesně říct, co za zlepšením Yamahy stojí. Není jisté, zda se jednalo jen o shodu okolností či došlo opravdu ke zlepšení.

„Těžko říct,“ odpovídal Viňales po závodě na otázky týkající se toho, co stojí za zlepšením Yamahy. „Ale doufám, že je to důsledek změn, které jsme na motocyklu provedli. Myslím, že jsou to pozitivní změny, protože jsem byl opravdu spokojený s přední částí motocyklu a to obzvlášť při brždění,“ řekl dále Viňales. „Uvidíme, jak to půjde v dalších závodech, jako v Austrálii a hlavně v Japonsku. Pokud i tam budeme mít dobré výsledky, bude to znamenat, že se opravdu zlepšujeme,“ dodal Viňales.

Podobně se po závodě vyjadřoval i Rossi. „Uvidíme, zda budeme stejně konkurenceschopní i v dalších třech závodech, tam se ukáže, zda to byla jen souhra okolností nebo jsme opravdu zlepšili motorku, naši soupeři jsou totiž hodně silní na všech okruzích,“ řekl po thajském závodě Ital.

Co je příčinou zlepšení, zatím pravděpodobně netuší ani nikdo jiný od Yamahy, protože tým dle charakteristiky okruhu očekával, že i v Buriramu (Thajsku) se budou trápit podobně jako v Aragonii.

Zdroj: motogp.com, foto: Yamaha

Doporučujeme

Články odjinud