Zlomenina kotníku už De Punieta omezovat nebude

Francouz má letos šanci získat své nejlepší umístění v MotoGP.
Klepněte pro větší obrázekMěsíční přestávka v závěru sezony mistrovství světa silničních motocyklů zcela určitě přišla vhod jezdci týmu LCR Hondy Randymu De Punietovi. Od Velké ceny České republiky závodil se zraněním v podobě zlomeného kotníku, jenž si přivodil během tréninku na motokrosovém motocyklu po britské Grand Prix a jeho výkony tak nebyly stoprocentní.

To byla velká škoda, protože De Puniet je v letošním roce jezdcem, který nebodoval pouze v Německu a to je ve srovnání s jeho předchozími sezonami velká změna k lepšímu. V Británii si navíc připsal své první umístění na stupních vítězů s LCR Hondou, ale z posledních tří Grand Prix si odvezl celkem čtrnáct bodů a v tuto chvíli se dělí s Alexem De Angelisem o osmé místo v průběžném hodnocení šampionátu.

Během uplynulého měsíce se zlomenina kotníku stačila doléčit a Francouz tak může v posledních čtyřech závodech jet znovu s maximálním nasazením, protože se před ním rýsuje jeho zatím nejlepší sezona v královské kubatuře. S Kawasaki byl v roce 2006 celkově šestnáctý a v roce 2007 jedenáctý. Loni pak poprvé v barvách LCR Hondy získal v celkovém hodnocení šampionátu patnácté místo.

Před cestou do portugalského Estorilu Randy De Puniet řekl: „Tato přestávka mi hodně pomohla k vyléčení zlomeniny kotníku. Cítím se teď lépe a konečně můžu závodit se stoprocentním nasazením. V posledních dvou týdnech jsem hodně sportoval, abych byl v dobré kondici v závěru sezony a kotník na to reagoval dobře.“

„V noci je ještě trochu nateklý, ale z toho si starosti nedělám,“ pokračoval De Puniet. „Dráha v Estorilu nepatří k mým oblíbeným, protože nevyhovuje mému stylu jízdy, ale do konce zbývají čtyři závody a v nich musím zajet co nejlépe, abych získal tolik bodů, kolik jen bude možné.“

„Poté, co jsem podepsal novou smlouvu s LCR pro sezonu 2010 se cítím mnohem více uvolněný a můžu se tak plně koncentrovat na závěrečnou část šampionátu,“ uvedl závěrem Randy De Puniet, který bude v příštím roce závodit už třetí sezonu v týmu Lucia Cecchinelliho.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz