Zlomenina kotníku už De Punieta omezovat nebude

Francouz má letos šanci získat své nejlepší umístění v MotoGP.
Klepněte pro větší obrázekMěsíční přestávka v závěru sezony mistrovství světa silničních motocyklů zcela určitě přišla vhod jezdci týmu LCR Hondy Randymu De Punietovi. Od Velké ceny České republiky závodil se zraněním v podobě zlomeného kotníku, jenž si přivodil během tréninku na motokrosovém motocyklu po britské Grand Prix a jeho výkony tak nebyly stoprocentní.

To byla velká škoda, protože De Puniet je v letošním roce jezdcem, který nebodoval pouze v Německu a to je ve srovnání s jeho předchozími sezonami velká změna k lepšímu. V Británii si navíc připsal své první umístění na stupních vítězů s LCR Hondou, ale z posledních tří Grand Prix si odvezl celkem čtrnáct bodů a v tuto chvíli se dělí s Alexem De Angelisem o osmé místo v průběžném hodnocení šampionátu.

Během uplynulého měsíce se zlomenina kotníku stačila doléčit a Francouz tak může v posledních čtyřech závodech jet znovu s maximálním nasazením, protože se před ním rýsuje jeho zatím nejlepší sezona v královské kubatuře. S Kawasaki byl v roce 2006 celkově šestnáctý a v roce 2007 jedenáctý. Loni pak poprvé v barvách LCR Hondy získal v celkovém hodnocení šampionátu patnácté místo.

Před cestou do portugalského Estorilu Randy De Puniet řekl: „Tato přestávka mi hodně pomohla k vyléčení zlomeniny kotníku. Cítím se teď lépe a konečně můžu závodit se stoprocentním nasazením. V posledních dvou týdnech jsem hodně sportoval, abych byl v dobré kondici v závěru sezony a kotník na to reagoval dobře.“

„V noci je ještě trochu nateklý, ale z toho si starosti nedělám,“ pokračoval De Puniet. „Dráha v Estorilu nepatří k mým oblíbeným, protože nevyhovuje mému stylu jízdy, ale do konce zbývají čtyři závody a v nich musím zajet co nejlépe, abych získal tolik bodů, kolik jen bude možné.“

„Poté, co jsem podepsal novou smlouvu s LCR pro sezonu 2010 se cítím mnohem více uvolněný a můžu se tak plně koncentrovat na závěrečnou část šampionátu,“ uvedl závěrem Randy De Puniet, který bude v příštím roce závodit už třetí sezonu v týmu Lucia Cecchinelliho.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18:06 | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz