Změna funkčního nastavení přišla pěkně draho

Po viditelném zlepšení v druhém tréninku dnes dopoledne, byla v případě Lukáše Peška velká naděje, že se mu podaří zapomenout na zklamaní z úvodu víkendu a v kvalifikaci se mu podaří prorazit blíž předním příčkám.

Nestalo se tak a proč? No vysvětlení je prostší než bychom mohli očekávat. Nastavení jeho Moriwaki, které v druhém tréninku fungovalo se tým pro kvalifikaci rozhodl změnil a svému jezdci to oznámit těsně před začátkem rozhodujícího klání o pozice na startovním roštu.

„Za normálních okolností se to všechno konzultuje se závodníkem, protože on sedí na motorce a pokud ten závodník nejede, tak vše padá na jeho hlavu a ne na lidi, kteří to nastavují, stejně jako, když zajede výsledek. Takže to je dost nestandardní jednání, ale tak to je. I když to víme a chceme to změnit, tak to stejně nezměníme,“ řekl Lukáš Pešek.

Na otázku, zda se už někdy ve své kariéře setkal s tím, že tým udělá změnu na motorce bez vědomí jezdce, Lukáš Pešek odpověděl: „Nikdy jsem se s tím v životě nesetkal. Pokaždé jsem měl tým, který pracoval pro mě a nastavení dělal na základě mého názoru. Něco podobného se mi stalo poprvé.“

Český závodník jede letos první sezonu na čtyřdobém motocyklu. Pro něho i pro tým Matteoni CP Racing je to něco nového, ale je vidět, že pokud mu Moriwaki funguje dle jeho představ, dokáže s ní zajet rozumný výsledek.

„Nechci to nijak komentovat. Můžu jen říct, že poslední slovo má majitel týmu,“ řekl Miloš Čihák. „V průběhu kvalifikace jsme se vrátili k původnímu nastavení, nicméně díky tomu jsme ztratili hodně času, protože se musela kompletně změnit poloha kyvné vidlice. Co se týče pneumatik, tak to je obdobný případ.“

„Zítra pevně věřím, že zůstaneme blízko nastavení, které funguje. Otázkou je, zda tomu tak bude pět minut před tím než Lukáš sedne na motorku, tak to opravdu nevím,“ řekl závěrem osobní kouč Lukáše Peška.

Startovat z pětadvacáté pozice na startu určitě není nic, co by Lukáši Peškovi umožnilo bojovat o pozice, o které měl před závodním víkendem v Brně v plánu usilovat. Nicméně je to bojovník a před domácím publikem se bude snažit podat maximální výkon, protože na to se jeho fanoušci určitě těší.


10:40 | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz