Změny u KTM – tovární tým v roce 2020 s Binderem a Tech3 s Lecuonou

Zarcovo místo příští rok u tovární KTM obsadí Brad Binder a k týmu Tech3 se z Moto2 přesune Iker Lecuona.
Změny u KTM – tovární tým v roce 2020 s Binderem a Tech3 s Lecuonou

Poslední místo v MotoGP pro rok 2020 už je obsazené. Po předčasném odchodu Johanna Zarca zůstalo volné místo u tovární KTM. Toto místo nakonec obsadí Brad Binder, který měl původně jezdit s týmem Tech3. K týmu Tech3 místo Bindera půjde Iker Lecuona.

Tovární tým KTM tedy příští rok budou tvořit Pol Espargaro a Brad Binder. Pro tým Tech3 budou závodit Miguel Oliveira a Iker Lecuona.

Brad Binder příští rok přestoupí do MotoGP

Brad Binder příští rok přestoupí do MotoGP

O Lecuonově přesunu do MotoGP ke KTM se už pár dní hovořilo, ačkoliv se ještě před nedávnem plánovalo, že Zarcovu pozici dostane testovací jezdec Mika Kallio, který nyní místo Zarca dokončuje letošní sezónu. Nakonec se však KTM místo pro zkušeného jezdce rozhodla pro nováčka, který teprve v lednu oslaví dvacáté narozeniny, s MotoGP nemá žádné zkušenosti a v kategorii Moto2 zatím pouze dvakrát dokázal vystoupit na podium. Toto rozhodnutí je tedy pro mnohé velkým překvapením, dokonce i Olivera, který bude Lecuonovým kolegou, přiznal, že jej rozhodnutí angažovat Lecuonu překvapilo.

Foto: Ajo.fi, zdroj: KTM

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.