Zraněného Canepu nahradí u Pramacu Aleix Espargaro

Ital musí odpočívat.
Pramac Racing povolal do svých řad Aleixe Espargara, aby v GP Malajsie nahradil zraněného Canepu. Espargaro jel letos pro tento tým, s kterým podepsal smlouvu na příští sezónu, již v Indianapolisu a Misanu.

Niccolo Canepa se zranil ve volném tréninku před Grand Prix Austrálie a výsledkem pondělního lékařského vyšetření bylo doporučení vynechat start v Sepangu. Italskému jezdci transplantovali v pátek kůži na zraněnou ruku a nyní musí dále odpočívat, aby se rána znovu neotevřela, čímž by riskoval infekci.

"Opravdu mě mrzí, že nemůžu jet v Malajsii. S týmem jsme dobře pracovali a v posledních závodech jsem chtěl získat dobré umístění. Doktoři mi poradili, abych neriskoval, protože ta rána nevypadá dobře. Proto si dám přestávku, abych byl příští měsíc ve Valencii v nejlepší formě," řekl Canepa.

Aleix Espargaro je překvapený, že se vrací do MotoGP už tento víkend. Za příležitost je rád, ale mrzí ho, že přišla na úkor zraněného Canepy.

"Tento víkend pojmu jako předsezónní test. Musím se hodně učit a tohle pro mě bude skvělá příležitost. Po posledním závodě, který jsem jel v Misanu, jsem neustále trénoval a jsem si jistý, že jsem v dobré fyzické kondici, i když v Sepangu je to vždy těžké kvůli vysokým teplotám a vlhkosti," dodal Espargaro.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz