Zraněného Martina v Mugellu nahradí Pirro

Příští víkend v Mugellu pojede místo zraněného Jorge Martina italský jezdec Michele Pirro.

Jorge Martin, který letos jede svou první sezónu v MotoGP, se zranil v dubnu v Portugalsku. Po těžké nehodě musel podstoupit operaci několika zlomených kostí. Jeho stav se sice dle posledních lékařských vyšetření vyvíjí pozitivně, nicméně vzhledem k tomu, že okruh v Mugellu je velmi náročný na fyzickou kondici jezdce, lékaři Martinovi zatím návrat do sedla stroje MotoGP nedoporučili. Po dohodě s týmem se tedy Jorge Martin rozhodl odsunout svůj návrat.

Místo zraněného Martina pojede v Jerezu Rabat

Místo zraněného Martina pojede v Jerezu Rabat

V Jerezu a v Le Mans jel místo Martina jeho krajan Esteve Rabat zvaný Tito. Příští víkend v Mugellu jej nahradí testovací jezdec Ducati – Ital Michele Pirro, který měl dle původního plánu startovat v Mugellu na Ducati jako jezdec na divokou kartu. Nakonec však pojede s týmem Pramac jako náhradník za Martina.

Pokud bude všechno probíhat podle plánu, očekává se, že by Jorge Martin měl být zpátky při Velké ceně Katalánska, která se jede 6. června (tedy hned týden po Mugellu).

Zdroj: Pramac Racing, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. června | Marc Márquez zůstává králem Sachsenringu. odkaz
20. června | Marc Márquez vítězí poprvé od závodu ve Valencii roku 2019. odkaz
19. června | Dosud posledním českým jezdcem, který v MS silničních motocyklů startoval z pole position, byl Jakub Kornfeil v Brně roku 2018. Zítra na Sachsenringu vystartuje z prvního místa Filip Salač. Českého závodníka v čele startovního roštu tedy uvidíme poprvé po téměř třech letech.
19. června | Takto Filip Salač slavil zisk pole position: odkaz
19. června | Začátek kvalifikace třídy MotoGP musel být kvůli technickým potížím odložen. Začalo se ve 14:19.