Zraněného Mira nahradí Kazuki Watanabe

Zraněného Mira nahradí Kazuki Watanabe

Joan Mir si při závodě v Rakousku zlomil kotník a musí tím pádem vynechat závod v San Marinu. Nahradí jej Kazuki Watanabe.

Hned v úvodu závodu v Rakousku měl Joan Mir těžký pád, při němž si zlomil hlezenní kost v pravém kotníku a poškodil si vazy. Lékaři mu nařídili patnáctidenní klid. Šampion z roku 2020 tedy nemůže nastoupit do závodu v San Marinu, který se koná už tento týden.

Tým Suzuki oznámil, že místo Mira pojede Kazuki Watanabe. Jedenatřicetiletý japonský jezdec je členem týmu Suzuki Endurance Racing Team (SERT), kde působí jako rezervní jezdec. Byl mimo jiné součástí startovní sestavy legendární osmihodinovky v Suzuce.  Soutěží také na GSX-R1000R v sérii All Japan Road Race, kde je aktuálně třetím jezdcem průběžného pořadí šampionátu.

„Nejprve bych chtěl Joanovi popřát brzké zotavení; je to skvělý jezdec a doufám, že se brzy vrátí na trať,“ sdělil Watanabe. „Telefonát s žádostí o nastoupení do závodu v Misanu mě opravdu potěšil. Bude úžasné vyzkoušet si motocykl MotoGP na této trati. Vydám ze sebe maximum a snad se týmu odvděčím za tuto šanci, kterou mi dal,“ dodal Japonec.

Zdroj a foto: Suzuki Racing

Doporučujeme

Články odjinud