Zraněného Rabata v Misanu nahradí Ponsson

Tým Avintia Racing oznámil, že místo zraněného Rabata se v Misanu k týmu Avintia Racing přidá Francouz Christophe Ponsson.
Zraněného Rabata v Misanu nahradí Ponsson

Esteve Rabat se zotavuje po zranění nohy. Léčba vyžaduje delší čas, zatím dokonce lékaři nestanovili ani předběžný odhad, kdy by se jezdec znovu mohl posadit na svůj stroj.

Místa zraněného Španěla pojede Francouz Christophe Ponsson, který je aktuálně jezdcem šampionátu CEV Superbike. Tedy přesněji řečeno: S Rabatovým strojem v Misanu pojede Xavier Simeon a se Simeonovým strojem pojede právě zmíněný Ponsson. Pozn.: Rabat jezdí s motocyklem novější specifikace (Ducati GP17) a Simeon má o rok starší stroj.

Rabat zatím neví, kdy bude znovu závodit

Rabat zatím neví, kdy bude znovu závodit

„Jsem velmi šťastný a nadšený,“ řekl Ponsson. „Už se moc těším, až sednu na motorku. Jet v MotoGP je sen každého jezdce a zatím ani nemůžu uvěřit tomu, že v pátek budu na dráze s jezdci, na které se o víkendech dívám v televizi. Vždycky se od nich snažím něco naučit, když je vidím v televizi a nyní se od nich něco přiučím i přímo na dráze. Jsem šťastný, je mi 22 let a tato příležitost, to je něco neuvěřitelného. Vím, že to bude těžké a že se během krátké chvíle budu muset naučit hodně věcí ohledně motocyklu, karbonových brzd, pneumatik Michelin, ale jsem připraven si to užít a něčemu se přiučit. Udělám maximum a doufám, že se mi podaří odměnit tým a všechny, kteří mi pomohli splnit si sen,“ dodává Francouz.

Zdroj a foto: Avintia Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz