Zranění Toniho Elíase si vyžádalo operaci

Velká smůla pro jezdce Gresiniho týmu, který po pádu na okruhu v Jerezu musel podstoupit operaci levé ruky a kotníku v nemocnici v Barceloně. Pokud vše půjde podle plánu tak v Kataru chybět nebude.

Španělský jezdec po odchodu z MotoGP zůstal ve službách Fausta Gresiniho, aby spolu s Vladimírem Ivanovem vytvořil jezdeckou sestavu v jejich novém týmu Moto2. Výsledky v předsezonní přípravě byly naprosto skvělé, ale poslední den v Jerezu se mu stal osudným.

Dnes Elíasovi operovali v Barceloně zlomeniny prstu levé ruky a kotníku. Zranění utrpěl potom, co mu v jeho rychlém kole vjel do stopy jeden z pomalejších jezdců nižší kubatury. Operace proběhla na klinice Teknon, kde se Španěla ujal Dr. Joaquím Casanas, specialista na podobná zranění.

Španělův pravý kotník Dr. Casanas fixoval jedním šroubem, ale v levé ruce má Elías hned pětici šroubů, které mají usnadnit co nejrychlejší a nejpřesnější srůst zlomeniny. Rekonvalescence začala ihned ve spolupráci s odborníkem na sportovní fyzioterapii Ricardem Huélamem.

Pokud bude rehabilitace probíhat podle plánu a bez komplikací, je tady předpoklad, že se Elías stihne uzdravit, aby nastoupil k prvnímu závodu sezony a vůbec prvnímu závodu třídy Moto2 v historii světového šampionátu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz