Zranění v oblasti žeber limitovalo Lukášův výkon v restartovaném závodu

26. místo obsadil Lukáš Pešek v dnešním dramatickém závodu třídy Moto2 ve španělském Jerezu de la Frontera. Po nepovedené kvalifikaci jsme do warm-upu upravili nastavení geometrie i pérování motocyklu a Lukáš dokázal, snad jako jediný pilot, oproti kvalifikaci zrychlit. Vše tedy vypadalo velmi nadějně a Lukáš to potvrdil i ziskem 10 pozic v prvních dvou kolech původního závodu. Pak však upadl v souboji s Corsim Tomizawa a z jeho motocyklu unikl na trať olej. Na něm následně upadlo 9 závodníků včetně Lukáše, závod byl zastaven a posléze restartován. Bohužel si Lukáš při pádu poranil žebra na pravé straně a jeho výkon tím byl velmi limitován.

Lukáš Pešek / 26. místo

„Do warm-upu jsme změnili geometrii motocyklu a nastavení pérování, což se ukázalo jako velmi dobrý krok a najednou jsem byl konkurenceschopný. V závodu se mi pak podařilo během 2 kol předjet 10 soupeřů, ale pak jsem upadl na olejové skvrně. Klouzal jsem a narazil zády do ležící motorky a na neštěstí mě pak moje motorka zepředu přimáčkla na pravé straně hrudníku. Teď přesně nevím, co s tím mám, ale bolí mě žebra a nemůžu pořádně dýchat, což vedlo k tomu, že jsem se okamžitě unavil a nemohl pořádně jet. Škoda, protože na body stačily časy, které jsem jel ve warm-upu. Teď si ale hlavně přeju, ať to je jen naražené, více budu vědět po návratu do Prahy, kdy půjdu na kompletní vyšetření.“

Miloš Čihák – osobní kouč

„Nejdůležitější je, aby byl Lukáš v pořádku. Pozitivní byl určitě warm-up a jsem rád, že jsme po nevydařené kvalifikaci dokázali správně zareagovat. Pokud by se Lukášovi nepřihodil pád, věřím, že by i přes nevýhodnou startovní pozici opět bojoval o body. Největší nedostatek máme ovšem v kvalifikaci, na kterou se musíme důkladně zaměřit a získávat startovní pozice do 16. místa, abychom mohli v závodu pomýšlet na top 10.“

Fotografie zdarma ke stažení a použití na http://cpoj.pesek.motogpsports.cz/pro-novinare, uživatelské jméno: pesek52, heslo: cpoj2009.