První vítězství -
Titul šampiona -

Španěl si poctivě prošel všemi nižšími kubaturami šampionátu, kde strávil osm dlouhých let. V roce 2004 byl vicemistrem třídy do 125ccm, stejný výsledek zopakoval ve čtvrtlitrech v roce 2009 a těsně před nástupem nové kubatury Moto2 přestoupil do prestižní královské MotoGP.

V roce 2010 byl prvním jezdcem stáje Aspar v MotoGP. Španělský tým měl k dispozici satelitní Ducati a Héctor Barberá si na její lepší i horší stránky poměrně rychle zvykal. Premiérový ročník ukončil dvanáctý a s týmem Aspar pokračoval dál.

Výkony v druhém roce spolupráce s týmem Jorge Martineze byly opět o něco lepší, ale stále to nestačilo k tomu, aby se častěji prosadili do první desítky. Nejlepším výsledkem bylo šesté místo z domácího podniku v Jerezu a v celkovém hodnocení jedenáctá příčka. Po skončení sezony 2011 Barbera ukončil spolupráci s týmem Aspar a odešel k satelitu Ducati Pramac Racingu.

Barbera si zlomil klíční kost

Hector Barbera si během tréninku na okruhu ve Valencii zlomil levou klíční kost a musí na operaci.

2.  3.  2017
MotoGPTiskové zprávy
Barbera v Japonsku nahradí Iannoneho

Oproti původnímu oznámení byl nakonec stanoven náhradník za zraněného Iannoneho. Bude jím Hector Barbera.

13.  10.  2016
MotoGP
Hector Barbera – šampion kategorie OPEN

Šampionem podkategorie OPEN se v letošním ročníku stal Španěl Hector Barbera, který o tento titul bojoval s Lorisem Bazem.

18.  11.  2015 | 1
MotoGP
Barbera absolvoval operaci předloktí

Hector Barbera byl dnes operován kvůli potížím s pravým předloktím. Zákrok provedl Dr. Mir v Barceloně.

1.  6.  2015
MotoGP
MotoGP v Texasu 2014: Ti, co se na pódium nevešli

Vraťme se ještě k Velké ceně USA v Austinu. Po ohlasech jezdců z pódia vám přinášíme také vyjádření závodníků, kteří se na stupně vítězů neprosadili.

26.  4.  2014 | 3
MotoGP
MotoGP v Kataru 2014: Ti, co se na pódium nevešli

Po vyjádřeních jezdců z pódia uvádíme také prohlášení závodníků, kteří se na okruhu Losail v Kataru na pódium nedostali.

31.  3.  2014 | 10
MotoGP
MotoGP ve Valencii: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců z pódia, vyjádření Lucy Scassy a Jakuba Kornfeila přinášíme prohlášení dalších závodníků třídy MotoGP, kteří se ve Velké ceně Valencie na pódium neprosadili.

16.  11.  2013 | 19
MotoGP
MotoGP v Motegi: Ti, co se na pódium nevešli

Vraťme se ještě k Velké ceně Japonska v Motegi. Po ohlasech jezdců, kteří se v MotoGP umístili na pódiu, přinášíme vyjádření závodníků, kteří se na stupně vítězů neprosadili.

5.  11.  2013 | 32
MotoGP
MotoGP na Phillip Islandu: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech z pódia a tiskovém vyjádření týmu Cardion AB Motoracing přinášíme postřehy dalších jezdců MotoGP, kteří se při Velké ceně Austrálie na Phillip Islandu na pódium neprosadili.

25.  10.  2013 | 2
MotoGP
MotoGP v Sepangu: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců MotoGP, kteří v Sepangu dojeli na stupních vítězů, přinášíme vyjádření dalších závodníků královské kubatury.

16.  10.  2013 | 39
MotoGP
MotoGP v Aragonu: Ti, co se na pódium nevešli

Po Velké ceně Aragonska jsme vám přinesli ohlasy jezdců MotoGP, kteří obsadili pozice na stupních vítězů, i postřehy Lucy Scassy z týmu Cardion AB Motoracing. Nyní uvádíme prohlášení dalších závodníků.

4.  10.  2013 | 5
MotoGP
MotoGP v Misanu: Ti, co se na pódium nevešli

Po Velké ceně San Marina v Misanu jsme vám přinesli ohlasy jezdců MotoGP, kteří se umístili na pódiu. Nyní dodáváme vyjádření těch, kteří se na stupně vítězů nevešli.

21.  9.  2013 | 11
MotoGP
Rostoucí očekávání před Misanem

Jak se startovní pole MotoGP připravuje na Grand Prix Aperol di San Marino e della Riviera di Rimini, mají jezdci na mysli jedinou věc – jak zmenšit bodovou ztrátu na lídra šampionátu Marca Márqueze.

9.  9.  2013 | 95
MotoGP
MotoGP v Silverstone: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců MotoGP, kteří se ve Velké ceně Velké Británie umístili na pódiu, přinášíme vyjádření závodníků, kteří v Silverstone pódiové pozice nevybojovali.

5.  9.  2013 | 2
MotoGP
MotoGP v Brně: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců MotoGP, kteří Velkou cenu České republiky dokončili na stupních vítězů, a vyjádření Karla Abrahama přinášíme také postřehy dalších jezdců královské třídy.

29.  8.  2013 | 1
MotoGP
MotoGP v Indianapolis: Ti,co se na pódium nevešli

Po ohlasech z pódia a tiskové zprávě Karla Abrahama přinášíme vyjádření jezdců MotoGP, kteří letos v Indianapolis umístění na stupních vítězů nedosáhli. Nechybí ani prohlášení Lukáše Peška.

22.  8.  2013 | 3
MotoGP
MotoGP v Laguna Seca: Ti, co se na pódium nevešli

Po Velké ceně USA v Laguna Seca jsme uvedli vyjádření jezdců MotoGP, kteří dosáhli pódiového umístění, nyní přinášíme ohlasy závodníků, kteří se na stupně vítězů nevešli, včetně českých postřehů reprezentantů.

26.  7.  2013 | 39
MotoGP
MotoGP na Sachsenringu: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců z pódia a vyjádření Karla Abrahama přinášíme výpovědi dalších jezdců MotoGP, kteří se ve Velké ceně Německa na Sachsenringu nevešli na stupně vítězů.