Rekord tratě 2013 - Jorge Lorenzo - 1'39.565
Vítězové Velké ceny

Související články

Fotografie
Pátek v Jerezu

Tento víkend se jede první evropský závod ve Španělsku na okruhu Jerez . Jak vypadal první den si můžete přiblížit ve fotogalerii.

2.  5.  2014 | 2
Moto3Tiskové zprávy
Skvělá Kájova generálka

Brněnský jezdec z týmu Red-Bull-KTM od Aki Aja znovu potvrdil všeobecné názory odborníků, že tento Rookie je schopen hned v první sezóně zajíždět pódiová umístění.

14.  3.  2014 | 1
Moto3Fotografie
Karel Hanika ve španělské Andalusii

Karel Hanika má za sebou další test na okruhu Jerez de la Frontera. Výsledky naznačují, že by jsme se mohli dočkat zajímavých výsledků.

14.  3.  2014
Velká spokojenost!

Reprezentant Calvo Teamu Jakub Kornfeil, může odjíždět z testů s neméně velkou spokojeností, jako tomu bylo před čtrnácti dny.

14.  3.  2014 | 3
MotoGP
MotoGP v Jerezu: Ti, co se na pódium nevešli

Po prvním evropském závodě sezony MotoGP v Jerezu jsme vám přinesli ohlasy jezdců z pódia i českých reprezentantů, nyní uvádíme vyjádření ostatních závodníků.

7.  5.  2013 | 35
Komentář
Jerez. Část první. Agresívní Mr. Márquez

Všichni jsme byli zvědaví, jak dlouho to bude trvat. Formálně tuto otázku nikdo neotevřel, ale všichni jsme podvědomě věděli, že to v určitém okamžiku sezóny přijde.

6.  5.  2013 | 49
MotoGP
MotoGP v Jerezu: Ohlasy z pódia

Dani Pedrosa si ve Velké ceně Španělska suverénně dojel pro první letošní výhru, druhý skončil Marc Márquez, který v poslední zatáčce v tvrdém souboji zdolal Jorgeho Lorenza. Ten ustál kontakt a doplnil krajany na pódiu.

5.  5.  2013 | 10
MotoGP
Mladík vede celou suitu MotoGP do Jerezu

V Texasu se Marc Márquez se stal nejmladším mužem, který kdy získal pole position a vítězství v závodě mistrovství světa MotoGP. Jeho další úkol je také velmi důležitý: napoprvé v nejvyšší třídě zanechat obrovský dojem u domácího publika.

29.  4.  2013 | 42
Moto3
Moto FGR těsně za bodovanými pozicemi

Závod nejnižší kubatury v Jerezu byl ve znamení pádů na postupně osychající dráze. Z celkem třiceti čtyř startujících jezdců Moto3 jich projelo cílem druhého podniku sezony jen sedmnáct.

30.  4.  2012 | 5
MotoGP

Stroj Caseyho Stonera se choval lépe než v kvalifikaci, jezdec měl v závěru znovu problémy s prokrvením ruky. Jorgemu Lorenzovi odcházela přední pneumatika, Dani Pedrosa se zdržel souboji s Doviziosem a Haydenem.

29.  4.  2012 | 1
Moto3
K pódiu bylo blízko, ale zároveň hodně daleko, říká Kornfeil

Po Kornfeilově pátém místě z kvalifikace na Velkou cenu Španělska se od samotného závodu třídy Moto3 samozřejmě očekávalo hodně, což český jezdec okamžitě po startu potvrdil atakem vedoucí pozice.

29.  4.  2012 | 6
Výsledky
Casey Stoner vyhrál svůj první závod MotoGP v Jerezu

Závod královské kubatury vyhrál Australan Casey Stoner, druhé místo obsadil Jorge Lorenzo a třetí projel cílem druhého podniku sezony Dani Pedrosa. Karel Abraham v Jerezu nebodoval.

29.  4.  2012 | 381
Výsledky
Předčasně ukončený závod Moto2 vyhrál Pol Espargaró, druhý je Márquez, třetí Lüthi

V závodu šestistovek už jezdci tolik nepadali, protože trať poměrně výrazně oschla a závod byl deklarován jako suchý. V devatenáctém kole ale začalo znovu pršet a proto byl předčasně ukončen.

29.  4.  2012 | 7
Výsledky
Závod v Jerezu vyhrál Fenati, Kornfeil s Iwemou bez bodu

První evropský závod kubatury Moto3 vyhrál Ital Romano Fenati, druhé místo obsadil Luis Salom a třetí v Jerezu skončil Sandro Cortese. Jakub Kornfeil nějakou dobu závod vedl, ale bohužel cílem neprojel.

29.  4.  2012 | 9
Výsledky
V neděli dopoledne byl nejrychlejší Pedrosa, Abraham šestý

V zahřívacím tréninku královské kubatury se do první pětky probojoval Dani Pedrosa, Nicky Hayden, Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo a Valentino Rossi. Casey Stoner na dráhu nevyjel.

29.  4.  2012 | 4
Výsledky
V šestistovkách ovládl zahřívací trénink Johann Zarco

Francouz si na postupně osychající dráze velmi dobře poradil se svými soupeři, protože už druhému Krummenacherovi nadělil něco přes šest desetin. Marc Márquez na Zarca ztrácí 1,2 sekundy.

29.  4.  2012
Výsledky
Na osychající trati byl ráno nejrychlejší Oliveira

Český jezdec Jakub Kornfeil obsadil v zahřívacím tréninku čtvrté místo, což je velmi dobrý signál před startem závodu Moto3, kde mu na startovním roštu patří pátá pozice v druhé řadě.

29.  4.  2012 | 8
MotoGP
Statistika před závodním víkendem na jihu Španělska

Druhý podnik sezony patří španělskému okruhu v Jerezu, což je tradičně první evropská Grand Prix a zároveň začátek turné po Evropě. Statistika uvádí, že na jih Španělska zamíří motocyklové MS už po šestadvacáté.