MotoGP

MotoGPVýsledky
V úterý si v Sepangu vedl nejlépe Petrucci

Nejrychlejší kolo dnes v Malajsii zajel Danilo Petrucci s motocyklem týmu Pramac. Za Italem následovali Jorge Lorenzo a Hector Barbera.

2.  2.  2016
První den testů v Sepangu ovládl Lorenzo

Jorge Lorenzo zaznamenal nejlepší čas prvního dne testů v Sepangu. Hned za ním skončil jeho kolega Valentino Rossi. Třetí místo obsadil Dani Pedrosa.

1.  2.  2016 | 2
MotoGP
Stoner a Pirro již testovali v Sepangu

Casey Stoner a Michele Pirro se v těchto dnech věnovali přípravám Ducati na první letošní IRTA testy v Sepangu.

31.  1.  2016 | 1
MotoGPKrátké zprávy
Aprilia přijede do Sepangu ještě se starým motocyklem

Příští týden se v Sepangu konají první předsezónní testy, ale nový motocykl Aprilia ještě nebude k dispozici.

28.  1.  2016
Vrátí se MotoGP do Finska?

Finsko je již více než tři desetiletí bez vlastní Grand Prix. To by se však od roku 2017 nebo 2018 mohlo změnit.

24.  1.  2016
Lüthi a de Puniet pomohou při vývoji KTM

Thomas Lüthi a Randy de Puniet se budou podílet na vývoji nového motocyklu KTM pro třídu MotoGP.

22.  1.  2016 | 1
MotoGPFotografie
Octo Pramac Yakhnich představil svůj tým

Včera proběhlo v Itálii představení týmu Octo Pramac Yakhnich pro sezónu 2016.

21.  1.  2016
Jack Miller si při tréninku zlomil nohu

Během neděle trénoval Jack Miller ve španělské Bellpuig na motokrosovém motocyklu. Při pádu si zlomil nohu. V úterý podstoupil operaci.

20.  1.  2016
V Barceloně proběhlo představení letošní Yamahy

V pondělí 18. 1. 2016 proběhlo představení nové Yamahy YZR-M1 pro letošní sezónu. V sídle Movistaru dnes samozřejmě nechyběli ani jezdci týmu – Valentino Rossi a Jorge Lorenzo.

18.  1.  2016 | 2
Smlouva byla podepsána, Brno o GP nepřijde

Dnes v Brně došlo k podpisu smlouvy, která zajišťuje, že Brno zůstane v kalendáři Grand Prix minimálně do roku 2020.

11.  1.  2016
K podpisu promotérské smlouvy by mělo dojít v pondělí

Již během pondělí 11. ledna by v Brně mělo dojít k podpisu promotérské smlouvy mezi Spolkem pro GP ČR Brno a společností Dorna Sport.

9.  1.  2016
Jorge Lorenzo změnil značku přilby

Úřadující mistr světa již nebude v sezóně 2016 používat přilbu značky HJC, již míval v závodech doposud.

5.  1.  2016 | 1
Pokrok v jednání ohledně další GP v Brně

Jednání o pořádání dalších závodů Grand Prix silničních motocyklů v Brně pokročila. V pondělí zástupci Spolku pro Grand Prix ČR a Automotodromu Brno podepsali smlouvu.

29.  12.  2015 | 4
Eugene Laverty hovoří o svém zotavování

Eugene Laverty uzavřel posezónní testy těžkým pádem, při němž si zlomil vřetenní kost. Nyní jezdec rehabilituje.

27.  12.  2015
MotoGPZajímavosti
Vánoční prázdniny jezdců MotoGP

Během zimy mají závodníci MotoGP možnost odpočinout si od svých motocyklů. Někteří budou trávit vánoční svátky doma, jiní se vydají na exotickou dovolenou.

24.  12.  2015
MotoGP
V Sepangu se musí vyměnit povrch dráhy

Letos si závodníci stěžovali, že povrch tratě v Sepangu je velmi hrbatý. Na základě podnětů z FIM a FIA se vedení okruhu rozhodlo povrch opravit.

22.  12.  2015
MotoGP
Lorenzo doufá, že se Stoner příští rok objeví i v závodě

Nedávno bylo oznámeno, že Casey Stoner bude testovat pro Ducati. Nebyla vyloučena možnost, že se Australan objeví i v některém závodě. Jorge Lorenzo prohlásil, že věří, že si Stoner zazávodí.