Po ohlasech z pódia a tiskovém vyjádření týmu Cardion AB Motoracing přinášíme postřehy dalších jezdců MotoGP, kteří se při Velké ceně Austrálie na Phillip Islandu na pódium neprosadili.
Lorenzo poprvé v MotoGP vyhrál Velkou cenu Austrálie na Phillip Islandu, na stupně vítězů se prosadili i Pedrosa a Rossi. Vedoucí jezdec šampionátu Márquez byl diskvalifikován, protože pozdě vymenil motocykl.
Tissot Australian Grand Prix byla dnes otevřena tradiční předzávodní tiskovou konferencí vybraných jezdců.
Dva čerstvě jmenovaní šampioni, tři působiví vítězové a obrovský dav nadšených, přesto lehce posmutnělých fanoušků, kteří se přišli rozloučit se svým hrdinou s nadějí, že přijde nějaký nový.
Casey Stoner vyhrál na domácí trati pošesté v řadě, Jorge Lorenzo si druhým místem díky pádu Daniho Pedrosy zajistil titul mistra světa, třetí Cal Crutchlow oslavil narozeniny druhým pódiem v MotoGP.
Úvodní podnik motocyklového mistrovství superbiků poznamenala tragická událost, když v sobotním doprovodném závodu havaroval teprve sedmnáctiletý Oscar McIntyre, jenž svým zraněním podlehl.
Nejrychlejší kolo závodu australské Grand Prix zajel její vítěz Casey Stoner, nejvyšší maximální rychlost závodu MotoGP nastavil Andrea Dovizioso, ale vůbec nejvyšší top speed víkendu patří Lorisi Capirossimu.
Víkend na jihu Austrálie nepřinesl jezdcům tří ladiček štěstí, tedy pokud máme na mysli sestavu jejich továrního týmu v podobě Jorge Lorenza a Bena Spiese. Oba po nehodách z přípravy do závodu nenastoupili.
Český závodník obsadil v závodu australské Grand Prix třinácté místo, což je výsledek, s kterým není spokojený, nicméně díky tomu o něco snížil náskok jedenáctého Brita Kenta na současných dvanáct bodů.
Karel Abraham startoval v australské Grand Prix z páté řady, bojoval o osmou příčku, zaznamenal dokonce pád, ale nakonec projel cílem desátý. Poměrně divoký, ale úspěšný závěr víkendu v Austrálii.
Šílený závod, do něhož nenastoupil ani jeden jezdec tovární Yamahy, závod plný pádů a nebezpečných situací. To byla australská Grand Prix, kterou naprosto precizně zvládl její vítěz Casey Stoner.
Závod šestistovek vyhrál Alex De Angelis, jenž v Austrálii startoval z pole position. Druhé místo obsadil Stefan Bradl a třetí skončil Marc Márquez. Španěl startoval naopak poslední a předvedl parádní výkon.
Australskou Grand Prix v kubatuře do 125ccm vyhrál Němec Sandro Cortese, druhé místo obsadil Španěl Luis Salom a třetí skončil Francouz Johann Zarco.
Australan je na nejlepší cestě vyhrát domácí podnik a to v den, kdy slaví své šestadvacáté narozeniny. Druhý čas nastavil Lorenzo, který zároveň absolvoval pád a má zraněnou levou ruku.
Španěl Márquez vyhrál zahřívací trénink před druhým Italem Cortim a třetím Bradlem. Velmi dobře zajel čtvrtý Mika Kallio nebo domácí Anthony West, který se umístil na devátém místě.
Německý závodník Cortese porazil na mokro-suché dráze všechny své nejbližší soupeře rozdílem jedné sekundy! Druhý skončil Terol, třetí Zarco, čtvrtý Martin a první pětku uzavřel Niklas Ajo.
V závěru kvalifikace nejnižší kubatury Jakub Kornfeil boural, když před ním jedoucí Johann Zarco spadl a český jezdec ve snaze zabránit kontaktu s ležícím Francouzem musel mimo dráhu.
Karel Abraham v sobotní kvalifikaci zajel patnáctý čas a do závodu australské Grand Prix odstartuje z páté řady společně s Valentinem Rossim a Calem Crutchlowem.
Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie představila řadu pádů, ale hlavně vysokou rychlost Casey Stonera. Nicky Hayden byl šestý a zítra oslaví 150. Grand Prix v královské kubatuře motocyklového šampionátu.
De Angelis je nejrychlejším jezdcem Moto2 od pátečního druhého tréninku a rozhodně velkým kandidátem na vítězství v závodu Velké ceny Austrálie. Druhý čas zajel Mike Di Meglio a třetí byl Japonec Takahaši.
Pátou pole position v řadě získal na domácí půdě lídr MotoGP Casey Stoner. Druhý čas zajel Jorge Lorenzo a třetí Ital Marco Simoncelli. Karel Abraham v závěru spadl a zítra startuje patnáctý.
Z první řady zítra odstartuje trojice Johann Zarco, druhý Sandro Cortese a třetí Jonas Folger. Jakub Kornfeil měl kvalifikaci dobře rozjetou, ale v jeho rychlém kole před ním spadl Francouz Zarco.
Závěrečný trénink kubatury prototypů do 600ccm vyhrál jezdec týmu JiR Scot De Angelis. Druhý skončil Marc Márquez, třetí překvapivě Max Neukirchner, čtvrtý Mika Kallio a první pětici nejlepších uzavírá Lüthi.
Australan vyhrál třetí trénink s náskokem 0,640 sekundy před druhým Lorenzem a třetím Pedrosou. Čtvrtý Simoncelli a pátý Spies už ztrácejí přes sekundu. Karel Abraham zajel patnáctý čas.
Španěl v sobotním tréninku porazil o jednu desetinu vítěze pátečních volných jízd Němce Sandra Corteseho. Třetí se umístil Luis Salom, čtvrtý Johann Zarco a první pětku uzavřel Jonas Folger. Jakub Kornfeil je třináctý.
Český motocyklový závodník je po pátečních tréninkových jízdách patnáctý, 1,885 sekundy za nejrychlejším jezdcem dne Casey Stonerem z Repsol Hondy.
Páteční tréninky na Phillip Islandu jednoznačně ovládl domácí jezdec a lídr šampionátu Casey Stoner, který si v kombinaci obou tréninků vytvořil před druhým v pořadí Jorge Lorenzem náskok téměř tří desetin.
Odpolední trénink šestistovek už naštěstí nebyl tak bohatý na pády. Nejrychlejším jezdcem byl tentokrát Alex De Angelis, druhý nejrychlejší čas zajel Andrea Iannone a třetí skončil Stefan Bradl. Márquez je až sedmnáctý.
Australský jezdec Repsol Hondy byl nejrychlejší také dopoledne a časem 1´30,535 sekundy porazil o téměř čtyři desetiny druhého Marca Simoncelliho a o víc jak půl sekundy třetího Jorge Lorenza.
Nejrychlejším jezdcem pátečních volných tréninků je Němec Sandro Cortese, druhý čas nastavil lídr šampionátu Nicolas Terol a třetí skončil Johann Zarco. Jakub Kornfeil je jedenáctý.
Šestnácté kolo sezony 2011 zahájí už zítra jezdci a týmy motocyklového šampionátu prvními volnými tréninky a proto je dnes ten správný prostor pro tradiční bilanci čísel pohledem statistika.
Cesta motocyklového šampionátu po Pacifiku pokračuje šestnáctým závodem sezony v Austrálii. Phillip Island nabízí nádhernou přírodní scenérii, ale také nevyzpytatelné počasí - Iveco Australian Grand Prix.
V krátké době má Damian Cudlin druhou šanci závodit v sedle prototypu MotoGP. Poté, co v Motegoi závodil poprvé s Pramac Racingem, zastoupí příští týden Héctora Barberu u Mapfre Aspar.
Organizátoři Velké ceny Austrálie stále hledají nový termín pro australskou Grand Prix 2012 a to znamená, že není jisté, zda se za rok na Phillip Islandu vůbec motocyklový závod pojede.
Ve třetím, závěrečném dílu rekapitulace druhé poloviny sezony 2010 se vydáme na jih Austrálie a potom už zpátky do Evropy k posledním dvěma Grand Prix v portugalském Estorilu a španělské Valencii.
Pořadatelé australské Grand Prix to teď nemají jednoduché, protože pro sezonu 2012 musí přesunout závod na Phillip Islandu z konce sezony na její začátek a to pro ně představuje nemalé komplikace.
Japonský Bridgestone přivezl na Phillip Island speciálně vyvinutou asymetrickou zadní pneumatiku, kde na její pravé straně použil extra měkkou směs k vyvážení rozdílu teplot, které jsou na tomto okruhu nejvyšší vůbec.
V závodu královské kubatury si pro nejrychlejší čas na kolo zajel Casey Stoner, domácí jezdec tovární Ducati byl také nejrychlejším závodníkem víkendu, ale v závodu naměřili nejvyšší rychlost Italu Doviziosovi.
Austrálii máme spojenou s modrou oblohou, kde celý den svítí slunce a nad nekonečnými dálnicemi křižujícími nejmenší kontinent světa se tetelí vzduch rozpáleného asfaltu, který se ochladí až s příchodem tmy.
Rodák ze San Marina neměl v letošní sezoně štěstí. Často závody nedokončil, protože do něho narazil někdo z jeho soupeřů nebo nastaly technické problémy, ale nejhorší chvíle prožíval po nehodě v domácí Grand Prix.
Podobná témata: Bryan Staring, Randy De Puniet, Esponsorama Racing, Stefan Bradl, Monster Yamaha Tech3, Angel Nieto Team, Mika Kallio, Estoril, Lukáš Pešek, Pramac Racing, Rizla Suzuki, Colin Edwards, Nicky Hayden, Moto2, Paul Bird Motorsport, LCR Honda, Cal Crutchlow, Ricardo Tormo, Bradley Smith, Andrea Dovizioso